'Türkiye' bayrağı 'Takvim'den devraldı! Euro'yu Türk Lirası'na çevirerek Avrupa'daki 'pahalılığı' gösterdiler

İktidara yakınlığıyla bilinen ve birçok gazeteyle birlikte tek haber çıkan Türkiye gazetesi, bağımsız olarak hazırladığı ekonomi haberinde, sözde Avrupa'daki hayat pahalılığını gözler önüne sermek için Euro'yu Türk Lirası'na çevirdi. Avrupa'daki hayatın Türkiye'den daha pahalı olduğunu savunan gazetenin hesabında, 'restoranda yeme' Avrupa'da 163 lira (15 euro) iken Türkiye'de ise sadece 40 lira (3.68 euro) olduğu görüldü...

Gündem 20.10.2021, 14:09
'Türkiye' bayrağı 'Takvim'den devraldı! Euro'yu Türk Lirası'na çevirerek Avrupa'daki 'pahalılığı' gösterdiler

İktidara yakınlığıyla bilinen Turkuvaz Medya gazetelerinden Takvim'in hazırladığı olağanüstü 'tavsiye' haberi hafızalardaki yerini korurken Türkiye gazetesinden fiyat karşılaştırmalı ekonomi haberi geldi.

PAHALILIĞI KANITLAMAYA ÇALIŞTI

Son dönemde yükselişe geçen dolarla birlikte akaryakıt ve gıdalara gelen zam, Türkiye'de vatandaşın ana gndem maddesini oluştururken Türkiye gazetesi, Euro'yu TL'ye çevirerek Avrupa'da hayatın Türkiye'den daha pahalı olduğunu kanıtlamaya girişti.

Gazetenin hazırladığı tabloyu görenler Türkiye’de Euro bazında ürünlerin aslında ‘uygun’ olduğunu gördüler.

TL’nin değer kaybı üzerinden Avrupa’yı eleştiren gazete, “Bir zamanlar refah ve zenginliğin adresi olan Avrupa ülkeleri, şimdilerde geçim sıkıntısı yaşamaya başladı” dedi.

Avrupa’da yaşayan bir kişinin aldığı ücret ve aylık harcamasının ‘araştırıldığı’ haberde Almanya, Fransa ve İngiltere baz alınırken, “İngiltere vatandaşının rahat yaşaması için aylık cebine 6 bin pound girmesi gerekiyor. Bu da Türk parasıyla 77 bin liraya denk geliyor” ifadeleri yer aldı.

İşte gazetenin hesapladığı liste:

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur