Türkiye''nin gündemini polemikhaber değiştirdi... CHP''nin Cumhurbaşkanı adayı kim?

Türkiye''nin gündemini polemikhaber değiştirdi... CHP''nin Cumhurbaşkanı adayı kim? CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, polemikhaber''in youtube yayınında ''CHP''nin Cumhurbaşkanı adayı hazır...'' dedi, önce CHP koridorları ardından siyaset dünyası karıştı... Kılıçdaroğlu''nun çıkışıyla da adaylık polemiği had safhaya ulaştı... İşte polemikhaber''in gündeme taşıdığı son tartışmanın detayları...

Gündem 08.12.2020, 09:15 08.12.2020, 09:15
Türkiye''nin gündemini polemikhaber değiştirdi... CHP''nin Cumhurbaşkanı adayı kim?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 3 Aralık Perşembe günü polemikhaber'in youtube kanalında, soruları yanıtladı.

CHP'deki iç tartışmalara değinen Tekin "CHP'nin adayı olmaz olur mu. elbette CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı var. Ama adayınızı bugünden ilan etmeye kalkarsanız Millet İttifakı dışında dahil olabilecek birçok siyasi partinin de önünü kesersiniz. Yoksa CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı hazır. Buna emin olun.” dedi.

 

 

Tekin'in açıklamaları önce haber siteleri ve televizyon haber bültenlerinde ardından da tartışma programlarında tartışma konusu oldu.

CHP ve İYİ Parti içinde de polemik konusu olan bu açıklamalar dün akşamki TBMM Bütçe görüşmelerine de damga vurdu.

"ADAY OLMAYACAĞIMI KİM SÖYLEDİ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüde konuşurken, AK Parti sıralarından kendisine "Aday ol" diye sataşma geldi. CHP lideri de bunun üzerine "Benim aday olamayacağımı size kim söyledi. Kim söyledi?" diye yanıt verdi.

Haber kanallarının son dakika bandıyla geçtiği habere ilk tepki MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi.

İLK TEPKİ BAHÇELİ'DEN: ÇOK MÜJDELİ BİR KONUŞMA

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM'de bu sözleri değerlendirdi ve "Çok müjdeli bir konuşma oldu. Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu anlaşıldı" açıklamasını yaptı.

AK PARTİLİ METİNER: KESİNLİKLE OLMALISINIZ

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına AK Parti'den ise Mehmet Metiner yorum yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti eski Milletvekili ve gazeteci-yazar Mehmet Metiner, ''Kesinlikle olmalısınız'' yorumunda bulundu.

Yorumlar (0)
23
açık