Türkiye''nin yarısı Covid-19''a karşı ''kelle paça''cı

Türkiye''nin yarısı Covid-19''a karşı ''kelle paça''cı Corona virüsünde; ''Türklerin genetik özelliklerinden ötürü bulaşmaz, dış güçlerin üretimi ve yarasalardan bulaştı'' gibi teorilerin ardından en çok konuşulanı ise ''kelle paça'' çorbasının corona virüsüne karşı etkili olduğu yönündeydi. Geçen süreç içerisinde bilimin çare aradığı pandemiyle ilgili ''kelle paça''daki ısrar halen devam ediyor: bu konuda Türkiye''nin yarısı halen ''kelle paça''cı durumda.

Gündem 31.12.2020, 09:53 31.12.2020, 09:53
Türkiye''nin yarısı Covid-19''a karşı ''kelle paça''cı

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 50'si kelle paça gibi gıdaların corona virüsünde etkili olabileceğini düşünüyor.

Üniversite tarafından yapılan incelemede 10 binden fazla Twitter gönderisi incelenirken bin 629 kişiye de anket düzenlendi.

DIŞ HÜKÜMETLERİN ÜRETTİĞİNE İNANILIYOR

Söz konusu incelemeye göre, katılımcıların yüzde 27'si corona virüsünün insan yapımı olduğunu; Çin ve ABD'de üretildiğini savunurken yüzde 29'u yarasaların sebep olduğu kanısında.

AŞIYA GÜVEN ALMANYA'DA

Katılımcıların yüzde 39'u Alman firmasının ürettiği aşıyı olacağını belirtirken yüzde 29'luk kısım Çin ve Rusya ve yüzde 31 de ABD tarafından geliştirilen aşıyı yaptıracağını açıkladı.

Katılımcıların yüzde 58'i ise Türkiye'nin geliştirdiği aşıyı yaptırmayı düşündüğünü aktardı.

YAŞLILARDAN KURTULMAK İÇİN

Katılımcıların yüzde 44'ü yaşlılardan kurtulabilmek için üretildiğine inanırken yüzde 40'ı da corona virüsünün uygun bir tedavisinin bulunduğunu ancak saklandığı görüşünde.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu