Twitter''dan ''yumurtalara'' kötü haber! 

Twitter''dan ''yumurtalara'' kötü haber!  Twitter, son aylarda yaptığı sistem değişikleriyle ve yeni eklemelerle gündemi oldukça meşgul ediyordu. Şimdi ise Twitter’ın yeni hamlesi, otomatik ‘bot’ hesaplara etiket yapıştırmak.

Gündem 18.12.2020, 11:16 18.12.2020, 11:16
Twitter''dan ''yumurtalara'' kötü haber! 

Şirket, paylaştığı bir gönderisinde, uzun süredir duraklatılan doğrulama programının yeniden başlatılması için planlarını tamamladığını söyledi. Twitter, önümüzdeki yıl botlar için otomatik olarak tanımlayacak yeni bir hesap türü oluşturmayı planlıyor. 

Şirket, bot hesapların "hizmete çok fazla değer katabileceğini" söyledi, ancak "bu hesapların otomatikleştirildiği net değilse insanlar için kafa karıştırıcı olabileceğini" kabul etti.

ÖLEN İNSANLAR İÇİN HESAP GELİYOR

Geliştiricilerin, Mart ayında otomatik hesapları bot olarak tanımlamalarını gerektirmeye başladı, ancak Mayıs ayında "bot etiketleme çağrılarının çözmeye çalıştığımız sorunu yakalayamadığını" söyleyerek bu etiket uygulamasını duraklattı. 

Twitter ayrıca Perşembe günü, 2021'de ölen insanların Twitter hesabını ‘anılmış hesap’ türüne çevireceklerini söyledi.

MAVİ TİK GERİ GELİYOR

Twitter geçen ay, öne çıkan hesapların kimliğini doğrulamak için kullanılan mavi onay işareti rozetlerini nasıl verdiğiyle ilgili eleştirilerin ortasında, 2017'de gönderimleri duraklattıktan sonra, doğrulama programını önümüzdeki yılın başlarında yeniden başlatacağını duyurdu.

Yorumlar (0)
14
açık