Ülkü Ocakları Başkanına dolandırıcılıktan suç duyurusu

Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonu Genel Başkanı Turgut Başdaş, yaşlı bir kadını dolandırmaktan suç duyurusunda bulunuldu. Başdaş, konuyla ilgili bilgisinin olmadığını söyledi.

Gündem 26.11.2021, 14:06
Ülkü Ocakları Başkanına dolandırıcılıktan suç duyurusu

Ankara’da yaşayan 84 yaşındaki A.İ, Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonu Genel Başkanı Turgut Başdaş'ın da aralarında olduğu üç kişi hakkında 'Organize suç örgütü kapsamında nitelikli dolandırıcılık suçu' işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.


Binali Yıldırım / Turgut Başdaş

Suç duyurusunda, evde sağlık bakım hizmeti ile yaşamını sürdüren yaşlı kadın adına, 2019 yılından beri çeşitli kişiler tarafından sahte imza ile senetler düzenlendiği belirtildi. 7 Haziran 2021 vadeli 21 milyon 800 bin TL bedelli senet üzerindeki imzanın yaşlı kadına ait olmadığına yönelik uzman raporu da suç duyurusu evrakları arasına eklendi.

DOSYADA ADI GEÇEN İSİM HAKKINDA BENZER İDDİALAR VAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na, yaşlı kadını dolandırdıkları iddiasıyla şüpheli olarak bildirilen isimler arasında Başdaş’ın yanı sıra Yamin Canoğlu ve Aydın Güzeltaş da yer aldı. Dosyada adı geçen Güzeltaş hakkında mahkemelerde, benzer iddialarla onlarca dosya bulunduğu öğrenildi.

İMZALAR FARKLI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na, 84 yaşındaki A.İ’nin olduğu belirtilen senet üzerindeki imzanın sahte olduğu yönündeki uzman raporları da sunuldu.

Suç duyurusunda, şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarılması, şüphelilerin tutuklanması ve kamu davası açılarak şüphelilerin cezalandırılması talep edildi.

BAŞDAŞ: HABERİM YOK

BirGün’ün, iddiaları sormak için ulaştığı Başdaş ise suç duyurusundan haberi olmadığını, konunun detaylarını bilmediğini söyledi. Arkadaşının kendisine, "Alacağım var, senin de ismini yazıyorum" dediğini savunan Başdaş, senette isminin bu nedenle geçtiğini öne sürdü.

Yorumlar (0)
12
açık