Ümit Özdağ bu defa nedeniyle açıkladı: İşte Mansur Yavaş'taki ısrar...

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Mansur Yavaş'ı göreve çağırmalarının nedenini açıkladı. Yavaş'ın kazanabilecek tek aday olduğunu savunan Özdağ, "CHP Genel Merkezinin Mansur Yavaş'ı adayı yapmama kararı almış olması bu çağrıyı yapma nedenimizdir" diye konuştu.

Gündem 26.04.2022, 07:36 26.04.2022, 07:38
Ümit Özdağ bu defa nedeniyle açıkladı: İşte Mansur Yavaş'taki ısrar...

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı olarak Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ı göreve çağırmalarının kamuoyunun gündemini etkilediğini belirten Özdağ, anketlerde Yavaş'ın toplumun bütün kesimlerinden destek aldığının ortaya çıktığını söyledi.

ÇAĞRI NEDENİNİ AÇIKLADI

Özdağ, partisinin Yavaş'ın aday olması teklifiyle ilgili birçok spekülasyon yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Zafer Partisinin Mansur Yavaş'ı aday gösterme, adaylığa davet etme kararı arkasında hiçbir komplo aramaya, başka bir amaç aramaya gerek yoktur. Bir tek gerekçemiz vardır bu davette, Mansur Bey'in kazanabilecek tek aday olmasına rağmen, altını çizerek söylüyorum, CHP Genel Merkezinin Mansur Yavaş'ı adayı yapmama kararı almış olması bu çağrıyı yapma nedenimizdir."

'CHP TEPKİ GÖSTERMEDİ'

Yavaş ve ekibine yönelik iddialara ilişkin CHP'nin tepki göstermediğini savunan Özdağ, "Türkiye bu kadar ağır bir görevle karşı karşıyayken, hiçbir sorumlu siyasetçinin, genel başkanın, 'Mansur Bey, Ankara'nın sokaklarını temizlemeye devam etsin, ondan başka bir şey istemiyoruz' deme hakkı yoktur" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu