Ümit Özdağ: Yarın, sınıra ilk mayını yerleştireceğiz

Türkiye'deki mülteci krizini gündeme taşıyan ve bunun sonucunda partisine büyük bir ivme kazandıran Zafer Partisi'nin Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak bir çıkış daha geldi. Yarın Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gideceğini söyleyen Özdağ, "Türkiye-Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere ilk mayını yerleştireceğiz" dedi.

Gündem 26.06.2022, 20:16

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin 1. Olağan Adana İl Kongresi'nin açılışında konuştu. Partililer tarafından araç konvoyuyla karşılanan Özdağ, ilk olarak Sefa Özler Caddesi'ndeki esnafı ziyaret ettikten sonra kongrenin yapılacağı salona geldi.

Ümit Özdağ'dan İngiliz muhabire: Akşam sokakta yürürken tacize uğramak  ister misin? - VeryansınTV

'ENGELLERİ TEK TEK DEVİRİYORUZ'

Burada konuşan Özdağ, Zafer Partisi'nin korkunç bir hızla büyüdüğünü belirterek, "Zafer Partisi önüne çıkan tüm engelleri tek tek devirerek ilerlemeye devam ediyor. Tüm Türkiye'ye zafer geliyor, siyasette dengeler yeniden kuruluyor. Zafer Partisi, milletin iradesini; Türk siyasetinde kararlı bir şekilde taşıyor" dedi.

'MÜLTECİLERİ 1 YIL İÇERİSİNDE GÖNDERECEĞİZ'

Partisinin sığınmacılarla ilgili politikasına değinen Özdağ, "Türk milleti, Haziran 2023'te 'Artık istemiyoruz, bunlar gitsin' der ve Zafer Partisi'ni desteklerse; hazırladığımız Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile herkesi bir yıl içerisinde ülkesine göndereceğiz. Yeni mültecilerin gelmesini engellemek için ise sınırda çok kapsamlı bir savunma tedbiri geliştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Hatay Reyhanlı Oğulpınar sınır karakolu – XAIRFORCES – TÜRKÇE

'İLK MAYINI DÖŞEYECEĞİZ'

"Türkiye sınırındaki mayınların sökülmesiyle sonuçlanan Ottawa Antlaşması'ndan çekileceğiz. Yarın Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gidiyorum. Reyhanlı'da, Türkiye- Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere ilk mayını yerleştireceğiz. Buradan tüm dünyaya duyuruyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
24
gök gürültülü hafif yağmurlu