Ünlü hukukçudan bomba iddia: Numan Kurtulmuş, Can Dündar'a selam göndermiş!

İstanbul Barosu eski Başkanı Turgut Kazan, AK Partili Numan Kurtulmuş'un, Can Dündar'ın tutuklu olduğu süreçte kendisi aracılığıyla Dündar'a selam gönderdiğini açıkladı

Gündem 29.04.2022, 07:19
Ünlü hukukçudan bomba iddia: Numan Kurtulmuş, Can Dündar'a selam göndermiş!

Türkiye'nin en önemli hukukçularından İstanbul Barosu eski Başkanı Turgut Kazan, Halk TV'de Barış Terkoğlu'na konuk oldu.

Gezi davası kararlarının ele alındığı programda gazeteci Barış Terkoğlu, AK Parti Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un bir dönem genel başkanlığını yürüttüğü Has Parti'nin Taksim Dayanışma'nın kurucuları arasında olduğunu açıkladı. Terkoğlu, "Bugün Cumhurbaşkanı'nın yardımcısı Numan Kurtulmuş darbeyle suçlanan, hükümeti devirmekle suçlanan Taksim Dayanışması'nın kurucuları arasında" dedi.

'BU DAHA NE Kİ...'

Terkoğlu'na sözlerine karşılık olarak "bu daha ne ki" diyen avukat Kazan, Kurtulmuş'un o dönem MİT Tırları davasında tutuklu olan gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül'e selam gönderdiğini söyledi.

NUMAN KURTULMUŞ CAN DÜNDAR'A SELAM GÖNDERDİ

Kazan şunları söyledi:

"Basın Konseyi 'ndeyken Numan Kurtulmuş'u ziyaret ettim. Ona cezaevinde Can Dündar'ı ziyaret ettiğimi söyledim. Çıkarken bana dedi ki; "Bir daha cezaevine giderseniz Can Dündar ile Erdem Gül'e benim selamlarımı söyler misiniz?" Yani öyle bir Türkiye.

Yorumlar (0)
20
açık