Uzay ajansından açıklama...Teknikten değil idareden sorumlu

Türkiye Uzay Ajansı, Başkan Müşaviri olarak atanan Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksek Okulu Sebze Üretim Tekniği ön lisans bölümünden mezun olan İlyas Haliloğlu hakkında yer alan haberlere ilişkin  açıklamada bulundu.

Gündem 28.01.2022, 13:26 28.01.2022, 16:30
Uzay ajansından açıklama...Teknikten değil idareden sorumlu

İlyas Haliloğlu, atanmasının ardından yaşanan tartışma sonrasında Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım imzalı bir açıklama paylaşıldı. 

NAKİL YOLUYLA GELDİ

Yıldırım, "Bugün bazı medya organlarında yer alan İlyas Haliloğlu'nun TUA Başkanlık Müşavirliği görevine getirilmesine ilişkin haberlerde kasıtlı ifadelere yer verildiğine şahit oldum. TUA, uzay çalışmalarının yanında bir devlet kurumu olarak idari ve bürokratik işlerin de yürütüldüğü bir kurumdur. İlgili göreve atanan personelimiz, 1990 yılından bu yana memuriyeti devam eden bir bürokrattır. Personelimiz teknik değil idari işlerin takibinde görevlidir. Ayrıca atama, haberlerde yansıtılmaya çalışıldığı gibi açıktan ve istisnai bir atama değil, kurumlar arası nakil yoluyla yapılan bir görevlendirmedir. İdari bir görev üzerinden kurumumuzu yıpratmaya çalışan art niyetli yayınları kamuoyunun takdirine sunuyoruz." ifadelerine yer verdi

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu