Vakıf ve derneklere kayyum yasası Meclis''te kabul edildi

Vakıf ve derneklere kayyum yasası Meclis''te kabul edildi Vakıf ve derneklere Cumhurbaşkanlığı tarafından kayyum atanmasının önünü açacak kanun teklifinin 19 maddesi Meclis Genel Kurulu''nda onaylandı.

Gündem 26.12.2020, 12:30 26.12.2020, 12:30
Vakıf ve derneklere kayyum yasası Meclis''te kabul edildi

AK Partili milletvekilleri tarafından TBMM'ye sunulan ve Cumhurbaşkanı ile İçişleri Bakanlığı’nın yetkilerini genişleten, dernekler, vakıflar, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarına kayyım atamasının teklifin ilk 19 maddesi Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) kitle imha silahlarının yayılmasının finansmanının önlenmesine yönelik yaptırım kararlarının uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen kanun teklifi, derneklere kayyum atanmasının da önünü açıyor.

Bu teklifle, izinsiz yardım toplama faaliyetinin internet ortamında yapıldığının tespiti halinde ilgili valilik veya İçişleri Bakanlığı tarafından içeriğin çıkarılması bildiriminde bulunulacak; en az 24 saat içinde içerik kaldırılmazsa ilgili valilik veya İçişleri Bakanlığı, erişimi engellemek için Sulh Ceza Hakimliğine başvuracak.

Yorumlar (0)
19
açık