Yandaş Barlas 'ütopya'sı: Dünya ufkunda Erdoğan'ın Türkiye'si var

Sabah başyazarı Barlas, 'Bambaşka bir dünya' isimli yazısında yeni bir 'ütopya' kurdu. Barlas, "Dünya ufkunda Erdoğan'ın Türkiye'si var ve ABD istediğini yapamıyor" dedi.

Gündem 03.02.2022, 19:00 03.02.2022, 20:30
Yandaş Barlas 'ütopya'sı: Dünya ufkunda Erdoğan'ın Türkiye'si var

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, bugünkü yazısında, ‘dünyan ufkunda Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’si var’ görüşünü savundu. “Amerika dilediği her şeyi yapamıyor.” diyen Barlas, “Bu siyasal yapılanmada Türkiye'nin önemi giderek artıyor. Çünkü Türkiye, NATO'ya üye lakin NATO'nun kuzusu değil. Buna karşı Putin Rusya'sının en güvendiği ülke. Bütün bu gerçeklerle yeni dünyanın oluşumunu sabırla izleyelim” ifadelerini kullandı.

Barlas, “Örneğin, Ukrayna ile ittifakını Rusya'yla bir sıcak savaşa çevirmesi mümkün değil. Buna gücü yetmiyor ve müttefikleri de bunu kabul etmiyor. Amerika'nın Formosa Cumhuriyeti'ni bahane edip Çin'le bir savaşa girmesi de imkânsız. Yanına Japonya'yı alsa bile bunu yapamaz. Türkiye’nin önemi artıyor.  Sonuçta dünya, Amerikan hâkimiyeti olmayan yeni bir siyasal yapılanma içinde. Bu siyasal yapılanmada Türkiye'nin önemi giderek artıyor. Çünkü Türkiye, NATO'ya üye ama NATO'nun kuzusu değil. Buna karşı Putin Rusya'sının en güvendiği ülke. Bütün bu gerçeklerle yeni dünyanın oluşumunu sabırla izleyelim” dedi.

Yorumlar (0)
22
açık