Yandaş gazeteler elektrik ve doğalgaz zammını yine görmedi!

Dün doğalgaz ve elektriğe gelen zammın ardından muhalefet cephesi tepki gösterdi. Ancak iktidara yakınlığıyla bilinen yandaş gazeteler, elektrik ve doğalgaza yapılan zammı görmezden geldi.

Gündem 01.09.2022, 12:42
Yandaş gazeteler elektrik ve doğalgaz zammını yine görmedi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'elektrik zammı' üzerinden seslenerek "Erdoğan elektrikte yeni bir zammı aklından bile geçirme" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, devamında da "Milletin ekmeği yok. Anlıyor musun, harcanacak bir şey kalmadı" ifadelerini kullandı.

Ardından doğalgaza bir dev zam daha geldi. BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre; elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 49,5 sanayide kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 50,8 ve konutlarda kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 20,4 zam yapıldı.

Doğalgazın ardından bir zam da elektriğe geldi. Konutlarda kullanılan elektriğe eylül ayından itibaren yüzde 20 zam yapıldığı duyuruldu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), konutlarda eylül itibarıyla geçerli olacak elektrik tarifesine yüzde 20 zam yapıldığını bildirdi.

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteler elektrik ve doğalgaza yapılan zammı görmedi. Dün TÜİK tarafından açıklanan büyüme rakamlarına yer verdi.

İşte o yandaş gazeteler:

Yeni Şafak:

Sabah:

Posta:

Milliyet:

Akşam: 

Takvim:

Hürriyet: 

Akit:

Yorumlar (0)
21
açık