Yandaş Tuğrul Selmanoğlu'ndan zam tepkisi: Oyları CHP'ye itelim

Art arda yapılan yüksek zamlar tartışılmaya devam ederken bu zamlara AK Parti içinde eleştiriler yükselmeye devam ediyor. Yapılanlara bir tepki de AK Partili Tuğrul Selmanoğlu'dan geldi.

Gündem 05.07.2021, 07:33
Yandaş Tuğrul Selmanoğlu'ndan zam tepkisi: Oyları CHP'ye itelim

AK Parti'nin sosyal medyada önde gelen savunucularından olan ve lüks otomobil tutkusuyla bilinen Tuğrul Selmanoğlu, yapılan yüksek zamların ardından iktidara yönelik tepkiler içeren dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Selmanoğlu, iktidara yakın Diriliş Postası'ndaki "Zam(ansız)!" başlıklı yazısında, yurtttaşların yaşadığı açlık ve yoksulluk sorunuyla ilgili AKP'ye seslendi. AK Partiidarecilerini kendilerini asgari ücretle geçinen üç çocuklu bir babanın yerine koymaya çağıran Selmanoğlu, "Siz bir ay böyle yaşasanız, sosyal medyaya girer devlete de hükümete de AK Parti’ye de veryansın edersiniz diyeceğim ama, telefonunuz da internetiniz de olmayacağı için hiçbir şey yapamazsınız..." dedi.

Selmanoğlu'nun yazısında ilgili bölüm şöyle:

"Ey AK Partili idareciler!

Üç çocuğu olup da tek başına asgari ücretle çalışan bir babanın yerine koyun kendinizi.

Ay sonunda hesabınıza 2 bin 825 TL 90 kuruş para geliyor. Bu paradan 1000 TL kira, 200 lira elektrik, 250 lira doğalgaz ücreti ödeyeceksiniz.

Çocuklar okula yürüyerek gideceği için servis ücretine falan gerek yok, interneti zaten kullanmanıza gerek yok birsürü gereksiz bilgi, o masrafınızda olmayacak. Eşiniz çamaşırı derede yeşil sabunla yıkadığı için deterjan masrafı da yok. Arabanız olmadığı için benzindir, yağdır onlara da gerek yok. Cep telefonunu kullanmadığınız için o masraftan da yırttınız, 6 aylık oğlunuza doğar doğmaz tuvaletini haber vermeyi öğrettiğiniz için bez masrafı falan da yok...

Geriye kalan para bin 375 lira 90 kuruş.

Sizin eşinizin ve çocuklarınızın bir ayda yiyeceği 90 öğün için öğün başı 15 lira 28 kuruş, yani kişi ve öğün başı 3 lira 82 kuruş.

Vallahi abiler...

Siz bir ay böyle yaşasanız, sosyal medyaya girer devlete de hükümete de AK Parti’ye de veryansın edersiniz diyeceğim ama, telefonunuz da internetiniz de olmayacağı için hiçbir şey yapamazsınız...

Önünüze sandığın konulacağı günü beklersiniz...

Ülkemiz zor günlerden geçiyor, ekonomimiz Gezi’den bu yana üzerimize oynanan oyunların bedelini ödüyor, üstüne üstlük bir de pandemi süreci vurdu, bunların hepsi doğru. Ama vatandaşın çektiği sıkıntılar da yalan değil..."

"BAKARSINIZ BİZE OY VERMEYİ DÜŞÜNEN SEÇMEN KALMIŞTIR"

Selmanoğlu, zamlarla ilgili olarak Twitter hesabından da çok konuşulacak bir paylaşım yaptı. Selmanoğlu, "Elektrik ve doğalgaz ve LPG'ye zam yapan abiler... Suyu ve ekmeği unutmayın. Onlara da zam yapın... Hatta havayı da ücrete bağlayın, bakarsınız hala 2023'de bize oy vermeyi düşünen seçmen kalmıştır, onları da itelim CHP'nin kucağına." dedi.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu