Yandaş yazardan artırılmış gerçeklik: Hayat pahalılığı Amerikan seçmenini vururken Biden’ın onayı düşüşte

Sabah yazarı Burhanettin Duran bugünkü köşe yazısında, Türkiye, Yunanistan ve ABD’de gerçekleşecek seçimleri değerlendirdi. Yunanistan’ın, ABD’nin yanında ‘şımarık çocuk’ rolüne girdiğini ifade eden Duran, Amerika’daki hayat pahalılığına da değindi. Bunun ABD seçimlerini vurduğunu ve Biden’ın  görev onayının düşüşte olduğunu belirten Duran, “Kasımdaki ara seçimlerde Demokratların Kongre'nin iki kanadında çoğunluğu Cumhuriyetçilere kaybetmesinin büyük ihtimal olduğu konuşuluyor” diye yazdı.

Gündem 31.05.2022, 10:58
Yandaş yazardan artırılmış gerçeklik: Hayat pahalılığı Amerikan seçmenini vururken Biden’ın onayı düşüşte

Sabah yazarı Burhanettin Duran, son dönemin en önemli konularından ‘seçim’ ve ‘hayat pahalılığı’nı bugünkü köşe yazısına taşıdı.

BURAYA KISACA BİRKAÇ ŞEY YAZALIM

Duran’ın köşe yazısından ilgili bölüm şu şekilde: “Hayat pahalılığı Amerikan seçmenini vururken Başkan Biden'ın görev onayı düşüşte. Kasımdaki ara seçimlerde Demokratların Kongre'nin iki kanadında çoğunluğu Cumhuriyetçilere kaybetmesinin büyük ihtimal olduğu konuşuluyor. Biden Yönetimi F-16'ların Türkiye'ye satışına sıcak baksa da Kongre ayağı hâlâ muamma. Bu arada Kongre'nin Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e gösterdiği ilgi ve Miçotakis'in F-16'ların Türkiye'ye satışını engelleme yönündeki konuşması Ankara'da hoş karşılanmadı. Yine, ABD ve Yunanistan arasındaki yakın ilişkinin giderek ikincinin birinciye tümüyle bağımlılığa dönüşen formatı Yunan kamuoyunda dikkatle takip ediliyor.”

Yorumlar (0)
23
açık