'Yaparsa AK Parti yapar': Konya Büyükşehir Belediyesi'nden 2 milyona sergi

Ekonomik kriz ve gelen zamların ardından vatandaş, belini doğrultamazken AK Partili Konya Büyükşehir Belediyesi İstanbul'da 2 milyon 91 TL’e sergi açtı. Öte yandan sergiye gelenlere ücretsiz ulaşım ve konaklama hizmeti var.

Gündem 04.07.2022, 08:53
'Yaparsa AK Parti yapar': Konya Büyükşehir Belediyesi'nden 2 milyona sergi

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin “Darülmülk Konya Selçuklu Sarayları” sergisi önceki gün İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde ziyarete açıldı.

AK Partili Konya Büyükşehir Belediyesi 135 eserin 25 Ağustos'a kadar sergileneceği sergi için kesenin ağzını açtı. Logo tasarım, afiş çalışmaları ve sergi kitabı bastırdı, animasyon filmi yaptırdı.

Sergiye Konya'dan gelenler için 50'şer kişilik gidiş dönüş uçak biletleri ve yüksek hızlı tren bileti masrafları da karşılanacak. Katılımcılar için şoförlü binek otomobil, şoförlü VIP minibüs ve şoförlü minibüs kiralanması da sergi programı içerisinde yer aldı.

MALİYETİ 2 MİLYON

Konuklar İstanbul'da 5 yıldızlı (50 kişi) ve 4 yıldızlı (150 kişi) otellerde kalacak. Konuklara ızgara dana veya kuzu eti ya da et döner, fırın kebabı, bulgur pilavı, makarna gibi yemekler ikram edilecek. Kuru pasta ve alkolsüz kokteyl sunulacak.

Serginin belediyeye maliyeti ise 2 milyon 91 bin TL oldu. Sergi için 7 Haziran 2022'de sözleşme imzalandı. Sergide, Alaeddin Tepesi üzerinde yer alan Selçuklu Sarayı, Kubadabad Sarayı ve Felekabad (Filobad) Sarayı'nda bulunan 78 çini, 9 taş, 14 alçı, 12 seramik, 1 cam, 3 maden eser ile 18 sikke yer alıyor.

Kaynak: Sözcü
Yorumlar (0)
24
açık