Yaşlı kadının çöp evi herkesi şoke etti!Yıllara 5 ton çöp biriktirmiş...

Yaşlı kadının çöp evi herkesi şoke etti! Balıkesir''de bir evde yalınız yaşayan bir kadının evinden çıkan çöp herkesi şoke etti.Yaşlı kadının evinden tam 5 ton çöp çıktı.

Gündem 07.11.2018, 15:10 07.11.2018, 15:25
Yaşlı kadının çöp evi herkesi şoke etti!Yıllara 5 ton çöp biriktirmiş...

Olay Hacı İlbey Mahallesi Ergene Sokak’ta yaşandı.Ev sahibi Bahattin Kovankaya’nın Altıeylül Belediyesi’ne yapmış olduğu müracaat doğrultusunda verilen adrese giden ekipler Y.A.’ nın kiracı olarak yalnız yaşadığı belirlenen evde tonlarca çöp ile karşılaştı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen’in de yakından takip ettiği çöp ev boşaltma operasyonunda beş tona yakın çöp Belediye Temizlik İşleri tarafından tahliye edildi. 

Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, “Evini kiraya veren amcamız çağrı merkezimize talepte bulunmuş. Bunun üzerine biz de temizlik ekiplerimiz ile birlikte geldik yerinde gördük. Gerçekten yaşanmayacak halde. Perişan vaziyette. Garip bir insan burada nasıl yaşıyor şaşırdık. Son bir yıl içinde birçok çöp ev temizledik. Her zaman vatandaşın yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Vatandaş bizim vatandaşımız. Bu evi de yaşanılır hale getirmeye çalışacağız. Ya da devletin ilgili kurumlarında yaşama imkanı olacaksa oralara yönlendireceğiz” şeklinde konuştu. 

Ev sahibi Bahattin Kovankaya ise belediyenin vermiş olduğu hizmetlerden dolayı memnuniyetini dile getirdi. 

Yorumlar (0)
26
açık