Yavaş'ın sözlerini duyunca sırayı yumrukladı! İlk tepki kendi partisinden geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki oturumda Mansur Yavaş'ın konuştuğu sırada, eski başkan Melih Gökçek'in döneminde meclis grup başkanvekili olan AK Partili Ali İhsan Ölmez dakikalarca sırayı yumrukladı. AK Partili üyelerin de tepki gösterdiği Ölmez, "Konuşturmam bunu" diye bağırdı.

Gündem 14.05.2022, 16:50 14.05.2022, 17:20
Yavaş'ın sözlerini duyunca sırayı yumrukladı! İlk tepki kendi partisinden geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde dün yapılan nisan ayı oturumu gergin geçti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kendisi, çalışanları ve Meclis Üyeleri hakkında AK Partililerin ortaya attığı iddialara yanıt verdi. Yavaş'ın, Gökçek döneminde yapıldığını öne sürdüğü yolsuzluklara da değindiği konuşması sırasında, Ak Parti'nin eski Grup Başkanvekili Ali İhsan Ölmez sırayı yumrukladı.

KÜRSÜYE YÜRÜMEK İSTEDİ

AK Partili üyelerin de tepki gösterdiği Ölmez, Mansur Yavaş'ın konuşması sırasında Melih Gökçek hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle kürsüye yürümek istedi. Ölmez'e CHP'li ve İYİ Partili üyeler de tepki gösterince tartışma çıktı.

YAVAŞ DA TEPKİ GÖSTERDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da konuşmasını engellemeye çalışan AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, eski Grup Başkanvekili Ali İhsan Ölmez ve grup üyelerine tepki gösterdi.

"BEN CEVAP VERECEĞİM ZAMAN DUYMAK İSTEMİYORLAR"

Mansur Yavaş konuşmasında şu sözlere yer verdi: "Ben kabile gibi yönetsem burada konuşamazsınız. Sabahlara kadar hakaret edin, iftira atın. Siyasi ahlaka yakışmayan, dedikodu üreten, 'Duyduk, tahmin ediyoruz, biliyoruz' kelimeleriyle başlayan iftira dolu cümleler kurun. Fitne peşine düşün, hakaretler edin. Bunu yapanlar küçük bir siyasetin küçük bir versiyonu olmaktan asla öteye geçemeyeceklerdir. Sevgili Ankaralılar, bunlar konuşuyorlar, hakaret ediyorlar ama ben cevap vereceğim zaman duymak istemiyorlar. Ankara halkı duysun ve kararını versin."

Yorumlar (0)
22
açık