Yeni yılın ilk Kabine toplantısı! Masada 'enflasyon' ve 'emekli maaşı' var

Kabine, yeni yılın ilk toplantısı için Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Toplantıda enflasyon ve dış politikanın yanı sıra emekli maaşına yapılması beklenen zam konularının ele alınması bekleniyor.

Gündem 03.01.2022, 05:55
Yeni yılın ilk Kabine toplantısı! Masada 'enflasyon' ve 'emekli maaşı' var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine, yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirecek. Geçtiğimiz yılın özellikle son dilimini dalgalı geçiren ekonomi konularının ağırlık olacağı beklenen toplantıda, açıklanacak enflasyon oranı ve buna paralel emekli maaşlarına yapılacak zamma göre belirlenecek miktar merak ediliyor.

6 AYA AİT ZAM ORANININ GÖRÜŞÜLMESİ BEKLENİYOR

Büyük önem taşıyan toplantıda iç ve dış gelişmeler değerlendirilecek. Ekonomideki gelişmeler ele alınacak. Gözler açıklanacak enflasyon rakamlarında olacak. Toplantıda, memur ve memur emeklilerini ilgilendiren yılın ilk 6 ayına ait zam oranlarının görüşülmesi de bekleniyor.

KORONAVİRÜS DE MASADA

Koronavirüsle mücadele, artan vaka sayıları ve yerli aşı TURCOVAC uygulamasındaki son durum da Kabine Toplantısı'nda gündeme gelecek başlıklar arasında yer alıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HALKA SESLENECEK

Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulunması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomideki son durum ve salgınla ilgili neler söyleyeceği merak ediliyor.

Yorumlar (0)
2
parçalı bulutlu