Yılmaz Özdil’den çarpıcı HDP yorumu: Oyunun hakkını veren tek parti…

Katıldığı bir programda HDP ile ilgili görüşlerini aktaran gazeteci Yılmaz Özdil, “Seçmenine yalan söylemeyen tek partidir; aldığı her oyun hakkını veren tek parti” diye konuştu.

Gündem 15.11.2021, 08:53 15.11.2021, 10:03
Yılmaz Özdil’den çarpıcı HDP yorumu: Oyunun hakkını veren tek parti…

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Youtube’da Bizim TV kanalında Lale Özan Arslan'ın konuğu oldu.

Programda gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan Özdil’in HDP yorumu ise dikkat çekti.

Özdil, ilgili değerlendirmesinde, “HDP, seçmenine yalan söylemeyen tek partidir; aldığı her oyun hakkını veren tek partidir” görüşünü savundu.

HDP ile görüşlerini aktaran Özdil, "Aslında teknik olarak hem Türk hem Atatürkçülük kavramına karşı bir partidir. Ama aslında Atatürk vizyonunun getirdiği kadın erkek eşitliğini uygulayan tek partidir." görüşünü savundu.

Özdil'in açıklamaları şöyle:

"HDP açısından benim şöyle bir gözlemim var. Demokrasi tarihimiz açısından baktığımızda seçmenine yalan söylemeyen tek parti HDP'dir. HDP milletvekilleri, parti yöneticileri vatandaşa oy isterken ne dediyse seçildikten sonra birebir onu yapmıştır. Ben görüşlerine katılmam, tekrar söylüyorum. Onlar da biliyor, ben de yazıyorum. Ama dışarıdayken. İçerideyken adamın arkasından yazmak kahpeliktir, kalleşliktir, pusu kurmaktır. Dışarıdayken suratına söylerim. HDP seçmenine yalan söylemeyen tarihteki tek partidir."

‘DİĞER PARTİLERE ÖRNEK OLMALI’

Yılmaz Özdil konuşmasını şöyle sürdürdü:

"PKK yanlısı görüşleri tabii var. PKK ile ortak paydaları var mı, tabii var. PKK'nın siyasi yansıması mıdır? Evet. Ama seçmenine yalan söylemez. Ne derse onu yapar. Aldığı her oyun hakkını veren tek partidir. Aslında bu anlamda diğer tüm parti ve seçmenlere örnek olması gerekir. Mesela kadın erkek eşitliği anlamında da baktığınızda... Mesela aslında teknik olarak hem Türk hem Atatürkçülük kavramına karşı bir partidir. Ama aslında Atatürk vizyonunun getirdiği kadın erkek eşitliğini uygulayan tek partidir."
İşte programdan ilgili bölüm…

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur