Yılmaz Özdil''den Ebubekir Sifil''e yanıt

Yılmaz Özdil''den Ebubekir Sifil''e yanıt Yılmaz Özdil, Doç. Dr. Ebubekir Sifil''in "Başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere dinî sembol ve değerlerle, duayla, namazla... alay edenler, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın" sözlerine "Adam insanlıktan o kadar uzaklaşmış ki bunun bile farkında değil" diye yanıt verdi.

Gündem 17.12.2020, 22:55 17.12.2020, 22:55
Yılmaz Özdil''den Ebubekir Sifil''e yanıt

"Erkeğin farklı illerde eşi olabilir" sözleriyle gündeme gelen Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil, sosyal medya hesabından Diyanet'e seslenerek, "Başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere dinî sembol ve değerlerle, duayla, namazla... alay edenler, kim olurlarsa olsunlar, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın" dedi.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Hakan Aygün'ün YouTube kanalında Sifil'e yanıt verdi ve şöyle dedi:

* Bu tür yobazlığa alışığız. Bunlar bizim için şaşırtıcı değil. Bu pandemi döneminde binlerce insanımızı kaybediyoruz, bu insanlarımızın camiye götürülmeden gömüyorlar. Türkiye’de şu an onlarca on binlerce aile cenazesini camiye götürememenin ıstırabını yaşarken, böyle yobaz…

"KAÇ BİN AİLEYİ RENCİDE ETTİĞİNİN FARKINDA DEĞİL"

* Adam insanlıktan o kadar uzaklaşmış ki bunun bile farkında değil. Bana ya da Cüneyt’e hakaret ettiğini düşünürken kaç bin aileyi bu anlamda rencide ettiğinin farkında değil.

* Yağmur duası ile ilgili bir yazı yazmıştım, bu yandaş medya 'vay efendim bunlar dinle dalga geçiyorlar' diye bir kampanya başlattılar. Yazının içeriğini okumadan insanları böyle manşetlerden algıyla insanları halletmeye çalışıyorlar. Kimin ne dediği ile ilgilenmeden direkt 'din düşmanı'… Manşetlerden insanları infaz edip toplum nazarında bunu yapmak istiyorlar. Bir de manyağın teki çıksın vursun diye duacılar aslında. Bu adam üniversitede akademisyen bu tarz yobazların üniversite bünyesinde bulunması...

Yorumlar (0)
26
açık