Yunanistan Başbakanı 'Türkiye'den bahsedince sinir krizi geçirdi

Yunanistan Başbakanı Miçotakis dün Hollanda Başbakanı'nı Atina'da ağırladı. Yapılan görüşme sonrasında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda Hollandalı bir gazetecinin, Yunanistan'ın göçmenleri Türkiye'ye geri yolladığını söylemesi üzerine Yunan Başbakan sinirlendi ve gazeteciyle atıştı.

Gündem 10.11.2021, 10:07
Yunanistan Başbakanı 'Türkiye'den bahsedince sinir krizi geçirdi

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis dün Atina’da Hollanda Başbakanı Mark Rutte’yi ağırladı. Fakat düzenlenen basın toplantısı sırasında Hollandalı bir basın mensubunun Yunanistan’ın mültecileri Ege Denizi’nden Türkiye’ye geri itmesi ile ilgili sorularını duyunca adeta çılgına döndü.

'NE ZAMAN YALAN SÖYLEMEYİ BIRAKACAKSINIZ'

Kameralar ve basın mensupları önünde Başbakan Miçotakis’e, “Sayın Başbakan, ne zaman yalan söylemeyi bırakacaksınız. Geri ittirme konusunda, Yunanistan’daki mültecilere ne olduğuyla ilgili ne zaman yalan söylemeyi bırakacaksınız” sorusunu soran Ingeborg Beugel, bu konuda somut kanıtlar olduğunu da dile getirdi.

Fakat Miçotakis bu konuda çok sert açıklamalar yaparken bir ara deneyimli gazeteci ile ağız dalaşına da girdi.

'MÜLTECİ KRİZİNDE TÜRKİYE SUÇLU'

2019’dan beri ülkeyi yöneten Miçotakis, “Hollanda'da siyasetçilere doğrudan soru sorma gibi bir gelenek olduğunu görüyorum ve buna saygı duyuyorum. Fakat saygı duymadığım şey bu bina içinde bana, Yunanistan'a ve Yunan halkına hakaret etmeniz” dedi. Miçotakis mülteci krizinde suçlunun Türkiye olduğunu söylerken, Hollandalı gazeteciye Samos Adası’ndaki yeni mülteci kamplarına gidip gitmediğini sordu.

Sözcü'de yer alan habere göre, gazeteci Beugel  yeni mülteci kamplarına bizzat gittiğini söyleyince iyice öfkelenen Miçotakis, “Gitmediniz, gitmediğinizi biliyorum” diyerek Türkiye’nin bu süreçte suçlu olduğunu öne sürdü.

Yorumlar (0)
15
açık