Yunanistan'dan Türkiye'ye tehdit: Müttefiklerimizi harekete geçirebiliriz

Hükümet sözcüsü Ioannis Oikonomou, Yunanistan'ın 'Türkiye'nin provokasyonları artırmasına karşı geleneksel müttefiklerini harekete geçirebileceğini' belirtti.

Gündem 29.08.2022, 20:28
Yunanistan'dan Türkiye'ye tehdit: Müttefiklerimizi harekete geçirebiliriz

Ankara-Atina hattındaki gerilime ilişkin konuşan Yunanistan hükümetinin sözcüsü Ioannis Oikonomou, Yunanistan'ın 'Türkiye'nin provokasyonları artırmasına karşı geleneksel müttefiklerini harekete geçirebileceğini' söyledi. Oikonomou, 'gerektiği takdirde' Yunanistan'ın savunma kapasitesinin herhangi bir tehdide karşılık verebilecek kadar güçlü olduğunu belirtti.

“Müttefiklerimiz bizim tarafımızda, halk bizim tarafımızda ve haklı iddialarımıza yönelik meydan okumaları etkili bir şekilde engelleyebiliriz” diyen sözcü, Yunanistan'ı bir 'istikrar gücü' olarak niteledi. 

Rusya-Ukrayna savaşına da değinen yetkili, "Rusya’nın Ukrayna’yı işgali de başta olmak üzere birçok önemi konuda, hiçbir önkoşul ya da siyasi talebimiz olmadan tarafımızı açıkça belli ettik" ifadelerini kullandı. Oikonomou, şöyle devam etti: “Yunan diplomasisi, ülkenin pozisyonuyla ilgili bütün dünyadan destek almayı başardı: Avrupa Birliği, ABD ve müttefikler." 

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu