Zafer Partisi ve Adalet Partisi ittifak yolunda mı?

Zafer Partisi ve Adalet Partisi 3. ittifakı oluşturmak için dirsek temasında... Geçtiğimiz günlerde Polemik TV YouTube kanalına konuşan Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Ağar, "3. ittifakı kurmak için Ümit Özdağ ile görüşüyoruz. Bu ittifaka 4-5 parti daha katılabilir. Cumhurbaşkanlığı için bir çatı aday çıkarabiliriz" demişti.

Gündem 29.06.2022, 17:30 30.06.2022, 08:33
Zafer Partisi ve Adalet Partisi ittifak yolunda mı?

2023 seçimlerine gidilirken iki kutuplu siyasi ortama yeni bir alternatif gelebilir. Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Ağar, "Siyasette bir Atatürkçülük ve demokrasi boşluğu görüyoruz. Bu ilkeler seçim yolunda yapabileceğimiz ittifaklarda öne süreceğimiz ilkelerdir. İttifak konusunda Ümit Özdağ ile görüşüyoruz. Büyük ihitmalle 4-5 parti daha bize katılabilir ve bir çatı aday çıkarabiliriz" açıklamasında bulunmuştu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ittifak haberlerini yalanlamış, "Böyle bir şey yok" diyerek ittifak çalışmasının olmadığını söylemişti. 

ÖZDAĞ, AP GENEL MERKEZİNDE

Özdağ'ın açıklamasına rağmen bugün Adalet Partisi Genel Merkezi'nde Ümit Özdağ ve AP Genel Başkanı Vecdet Öz bir araya geldi. İkilinin hangi konuları konuşacağı ve masada ittifak konusunun olup olmadığı bilinmiyor.

Siyasette 3. ittifak konusu uzun süre yer tutacağa benziyor.

Kaynak: polemikhaber.com
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu