Zeytinli Rock Festivali'nin yasaklanmasına yapılan itiraz da reddedildi

Burhaniye Kaymakamlığı'nın Zeytinli Rock Festivali'ni yasaklamasının ardından yasak kararına itiraz edildi. Ancak itiraz reddedildi.

Gündem 12.08.2022, 16:53
Zeytinli Rock Festivali'nin yasaklanmasına yapılan itiraz da reddedildi

Son aylarda artan konser ve festival yasaklarına geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklenmiş, Burhaniye Kaymakamlığı Zeytinli Rock Festivali'ni yasaklamıştı. 

Gerici dernek ve vakıfların hedef göstermesi sonrası gelen yasak kararlardan biri olarak değerlendirilen bu yasak kararını kaymakamlık, ''Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir'' ifadeleri ile gerçeklendirmişti. 

İTİRAZ EDİLDİ

Yasak kararının ardında Zeytinli Rock Festivali’ni organize eden Milyon Yapım, festivalin iptal edilmesi hakkında Burhaniye Kaymakamlığı’na itiraz etmişti. 

Milyon Yapım, itirazın reddedildiğini bildirdi. 

BBC Türkçe'nin aktardığına göre yapılan açıklamada, "Gençlerimizden birkaç günlük mutluluğu esirgeyenler şunu asla unutmasın ki; Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği Türk Gençliği gericiliğe ve karanlığa asla prim vermeyecektir" denildi.

Yorumlar (0)
22
açık