Ekonomi Haberleri

ekonomi haberleri ve güncel ekonomi gelişmeleri, ekonomi ile ilgili tüm video, ekonomi fotoğrafları ve ekonomi haberleri Polemik Haber sitemizde


Ekonomi

Ekonomist Mahfi Eğilmez, sosyal medya hesabından açıklanan Şubat ayı enflasyon rakamlarına ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre, Türkiye ekonomisi 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4,5 oranında büyüdü.

Ekonomi

TÜSİAD Başekonomisti Gizem Öztok Altınsaç, Türkiye ekonomisinin ivme kaybına uğradığını ve enflasyonun kontrolünün kaybedildiğini açıkladı.

Ekonomi

Durdurulamaz yükselişini sürdüren dolar, 31,0255 ile yeni tarihi zirvesinde güne başlarken gözler, Merkez Bankası toplantısına çevrildi.

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın alacağı faiz kararı merakla beklenirken, Dolar/TL, 30,88 seviyesinin üzerine çıkarak rekor tazeledi.

Ekonomi

Ünlü ekonomist Mahfi Eğilmez kendi bloğunda 2001 krizi ile günümüz krizini karşılaştırarak, bugün 'multienflasyon' süreciyle karşı karşıya olduğumuzu belirtti.

Ekonomi

31 Mart seçimleri öncesi seçmenin gönlünü almak için zam yağmuruna ara veren AK Parti iktidarının, seçimlerden hemen sonra yeniden zamlara...

Ekonomi

Türk Lirası'nda her gün sınırlı değer kaybı serisi devam ediyor. Dolar/TL bugün 30,60 ile yeni zirvesini görerek güne başladı.

Ekonomi

Ekonomi, hukuk ve enerji alanındaki uzman isimler, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında ekonomide vatandaşı bekleyen olası gelişmeleri anlattı.

Ekonomi

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın görevden ayrılmasının ardından, Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan dikkat çeken açıklamalar geldi.

Ekonomi

TÜRK-İŞ, açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasının Ocak ayı sonuçlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre, açlık sınırı 15 bin, yoksulluk sınırı 49...

Ekonomi

3 haneli rakamları çoktan bulan enflasyonu, yıllık yüzde 66,77 olarak açıklayan TÜİK’in yaptığı ‘Hissedilen enflasyon’ hesaplaması sızdırıldı.