CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta bir video yayımlayarak sokaklarda giderek yaygınlaştığını belirttiği uyuşturucuya karşı vatandaşları uyarmıştı. Kılıçdaroğlu, "Türkiye’de bir metamfetamin salgını var. Saray'ın düzeni bu salgını besliyor. Breaking Bad Süleyman çocukların zehirlenmesine göz yummuştur" demişti.

Kılıçdaroğlu'nun bu paylaşımından sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu'nun Amerika’da hamburgercide aldığı siparişler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Yakanı bırakmayacağız! Yalanlarını yanına bırakmayacağız! İftiralarını yanına bırakmayacağız" notuyla Kılıçdaroğlu'nu hedef almıştı. 

EMNİYET VE JANDARMA'DAN KILIÇDAROĞLU'NA SUÇ DUYURUSU

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı ise CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun iktidara yüklenip İçişleri Bakanı Soylu'ya 'Breaking Bad Süleyman' dediği videoyla ilgili suç duyurusunda bulunulacağını duyurmuştu.

chp lideri kemal kilicdaroglu

Gökçel: Kumpasçı bir bakanın baskısı var Gökçel: Kumpasçı bir bakanın baskısı var

SÜLEYMAN SOYLU RAKAM VERDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün Bursa'da yaptığı açıklamada ise adeta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu doğrular nitelikte ifadeler kullandı.

Son 1 buçuk ayda Bursa'da ikinci kez 'Kökünü Kurutma Operasyonu' yaptıklarını belirten Soylu, “Bin defa gelmemiz gerekirse geleceğiz” dedi.

Avrupa’da uyuşturucunun serbest olduğunu öne süren Bakan Soylu, “Hedefimiz sınırlarımız içerisine hiçbir uyuşturucu maddenin girmemesini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Soylu,“Tarihin en büyük uyuşturucu operasyonlarını yapıyoruz”  diyerek şu şekilde konuştu:

“Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz. Daha dün Diyarbakır’da bin 900 kilonun üzerinde esrar ele geçirildi. Gençlerimizi bu illete bulaştırmaya çalışanlara müsamaha göstermeyeceğiz.”

Bakan Soylu'nun bu açıklamasına sosyal medyadan tepki yağdı. 

İşte o tepkilerden bazıları:

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan

"Soylu, haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını gözaltına alıyor demiş. Kılıçdaroğlu, söylemişti, Soylu itiraf etmiş oldu; ülke uyuşturucu merkezi haline gelmiş! İstifa etmek için ne bekliyorsunuz?"

tuncay ozkan tweet 7 kasim 2022

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal özkiraz:

"Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu ve baronlarla iliskilerini gündeme getirdiğinden bu yana Süleyman Soylu hergün başka bir operasyon duyuruyor. Haberlerin ilk maddesi ise "uyusturucu ile muazzam mücadale" Bu panik Kılıçdaroğlu'nun haklı olduğunun göstergesi."

kemal ozkiraz tweet 7 kasim 2022

İYİ Partili Mehmet Aslan

"Ne dediğinin farkında değil.  Haftada 5 bin uyusturucu satıcısı ve imalatçısını gözaltına almak demek ülkede yarım milyondan fazla torbacı olması demek. Bu nasıl skandal bir rakam, ya da bir hafta alıp diğer hafta salıyor musunuz bunları? Her iki durumda hal içler acısı, yazık!"

mehmet aslan tweet 7 kasim 2022

İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan

"Haftada 5 bin ise Ayda 20.000, senede 240.000 yakalanabilen uyuşturucu işiyle uğraşan insanı bu topraklar barındırıyorsa vay halimize…"

Aylin Kotil: Bir İçişleri Bakanı düşünün ki haftada 5 bin uyuşturucu satıcısı yakalamakla övünsün. Tabi ne de olsa ülkede bu kadar uyuşturucu satıcısının ne işi var diye soran yok.

ibrahim ozkan tweet 7 kasim 2022

Polemik Haber