Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre Halil Falyalı'nın uzun yıllar boyunca örtülü ödeneğin başında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı olan Maksur Serim'in Dışişleri Bakan Yardımcısı koltuğunda oturan oğlu ile şirket ortağı olduğunun belgerleri ortaya çıktı. Belgelere göre ortak şirketin kurulduğu tarihte Halil Falyalı hakkında arama kararı bulunuyordu. Türkiye'de hakkında yakalama kararı bulunan Falyalı, aynı zamanda para aklama ve uyuşturucu ticareti suçlarından dolayı ABD tarafından da aranıyordu.

100 MİLYAR LİRALIK YASADIŞI BAHİS

Erdoğan'ın 3. kez adaylığı: Nihai kararı YSK verir Erdoğan'ın 3. kez adaylığı: Nihai kararı YSK verir

100 milyar liralık yasa dışı bahis pazarını elinde bulunduran Falyalı'nın ismi, organize suç örgütü yöneticisi Sedat Peker'in sosyal medyada yaptığı paylaşımlardaki ifşalarıyla gündeme gelmişti. Peker'in yayınladığı videolarda Türkiye'nin son Başbakanı olan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım ile uyuşturucu ticareti yaptığını iddia etmişti. Erkam Yıldırım'ın, Kıbrıs'a gittiğinde Falyalı'nın misafiri olduğu ikisinin uyuşturucu trafiğini yönettiğini iddia etmişti. Falyalı'nın elinde ayrıca siyasilere ait şantaj kasetlerinin olduğunu iddia etmişti. Yer altı dünyası için önemli bir isim olan Falyalı 8 Şubat 2022 tarihinde Girne’de uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

YÜZDE 10 ORTAKLIK

Halk TV'nin ortaya çıkardığı belgelere göre 22 Aralık 2020’de Northern Assocıates Tradıng Limited (Kuzey Ortakları Şirketi) isimli bir şirket 3 ortak tarafından kuruldu. Ortaklardan biri yıllardır örtülü ödeneğin başında duran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Maksut Serim’in, Dışişleri Bakan Yardımcısı koltuğunda oturan oğlu Yasin Ekrem Serim, diğeri yine Makset Serim'in bir şirkette yönetici olan oğlu Halil İbrahim Serim ve son olarak mafya lideri Halil Falyalı.Yasin Ekrem ve Halil İbrahim Serim'in bu şirketteki hisseleri yüzde 10 olarak gösterilirken, Şirketin bünyesinde yapılan işlerden bazıları, arazi satışı, inşaat, makine ithal ve ihracı, her türlü restoran, bar , gece kulübü yer alıyor.