İBB Meclisi'nin Kasım ayı oturumu bugün yapıldı.

'YETKİ DE BİZDE DEĞİL'

Cami yapma tartışmasının yaşandığı Meclis toplantısında konuşan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli "Gerçek dışı bilgiler sunanlar, başkalarının gerçek dışı bilgiler verdiği yönünde bir yanılsamayı sürekli olarak yaşarlar. Bu yanılsamayla Muhammed beyi baş başa bırakıyorum. Burada cami yapma yükümlülüğü 3 buçuk yıldır sadece bir yükümlülük değil, 3 buçuk yıldır yetki de bizde değil. Bugünkü tutum Ekrem başkanın cami yapmasını engellenmesine yöneliktir başka bir anlamı yoktur" dedi.

İBB Meclis 1. Başkan Vekili Zeynep Abidin Okul, Hançerli'ye yanıt olarak, "Sayın Başkan bu kadar hevesliysen Milli Emlak'a geçtiğinizde siz yapın" ifadelerini kullandı. 

Utanç davası öncesinde gerginlik! Utanç davası öncesinde gerginlik!

KÜFÜR ETTİ!

Okul, yanıt verdiği sırada AK Partili Meclis üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu'nun Hançerli'ye dönerek sinkaflı küfür ettiği görüldü. Aşıkkutlu'nun küfür ettiği o anlar İBB TV kameraları tarafından kaydedildi.

KENDİSİNİ SAVUNDU

CHP Sözcüsü Balyalı,  canlı yayına yansıyan küfre sosyal medyada büyük tepki olduğunu söyleyerek özür dilenmesini istedi. Oturumu yöneten İBB Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, kendisine bir bilgi ulaşmadığını söyleyerek “kim kime yaparsa yapsın hakareti kınarız” dedi. AK Parti Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş da konuyla ilgili açıklama yaparak “Arkadaşımızla görüştük. Belediye başkanına hakaret etmediğini söyledi. Telefonu  kapattığı sırada işle ilgili bir tartışma yansımış. Hakaret olsa özür dilemesini biliriz” dedi.