Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine iletilen mesajda, öğrencilerin imam hatip okullarını tercih etmesini teşvik eden öğretmenlere 3 bin TL ve başarı belgesi verileceği belirtildi. Mesajda, “Bir öğrencinin imam hatipli olmasının, nesilleri etkileyen bir İslami hizmet olacağının şuurunda olan arkadaşlarla özel görüşelim” ifadelerine yer verildi.

İmamoğlu’ndan “protokol krizi” tepkisi: Bu davranışı kınıyorum İmamoğlu’ndan “protokol krizi” tepkisi: Bu davranışı kınıyorum

Cumhuriyet'ten Figen Atalay'ın haberine göre; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okul müdürlerine gönderdiği mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Görev almak isteyen öğretmenler, (ikna kabiliyeti yüksek ve gayretli) bir öğrencinin imam hatipli olmasının nesilleri etkileyen bir İslami hizmet olacağının şuurunda olan arkadaşlarla özel görüşelim. Okullarımız başarılı öğrenciyi sahada çalışmadan bulamayacaktır. Konunun hassasiyetle üzerinde duralım. En azından çevre okullarda öğretmen bulundurmaya gayret edelim. Öğretmene mali külfet olmamak adına masrafları için 3 bin TL verilecektir.”