İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında partisinin seçim çalışmalarının İmamoğlu tarafından engellendiğini iddia etti.

Akşener, açıklamasında, “Bugün de; birileri istiyor ki; bilbordsuz, seçim kampanyası yapalım! Ama bu defa, öncekilerden farklı ve ilginç olarak; önümüze bu engeli çıkartan iktidar değil, ana muhalefet. Bizi sansürlemek isteyen; saray değil belediye! Bizi engellemeye çalışan; Beştepe değil, Saraçhane!” dedi.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NDAN JET YANIT

İstanbul Tasarım Müzesi’nin açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Akşener’in iddialarına cevap verdi.

İstanbulkart'ta yeni dönem! Artık minibüslerde de geçerli olacak İstanbulkart'ta yeni dönem! Artık minibüslerde de geçerli olacak

İmamoğlu, "Bizim öyle bir şey yapmayacağımızı en iyi kendisi bilir" dedi.

Ekrem İmamoğlu şöyle dedi:

"BİZE ATILAN TAŞIN ETKİSİ OLMAZ"

Bizim öyle bir engelleme veya bu tarz girişim ya da engellemede bulunmayacağımızı en iyi kendileri bilirler. Bu noktada, ne için yaptığını bilmiyorum bu açıklamayı. Bir kere bu işin İstanbul’u yok, muhtelif şehirleri var. Bu işler de firmalarda yönetiliyor. Onlarla konuşabilirler. Belli ki İstanbul’da Ekrem İmamoğlu üzerinden konuşmak, taş atmak böyle bir prim yapacak zannedilir şekle doğru gidiyor. Bize atılan hiçbir taşın etkisi olmaz.