Dünya tarihinin en kritik olaylarından biri olan Sanayi Devrimi’yle yapay zekayı karşılaştıran Başbakan Yardımcısı Dowden, "Bu, gelmekte olan tam bir devrimdir. Önümüzdeki yıllarda ve hatta bazı durumlarda aylarda hayatın neredeyse tüm unsurlarını tamamen değiştirecek” ifadelerini kullandı. 

İtalya eski Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano, 98 yaşında hayatını kaybetti İtalya eski Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano, 98 yaşında hayatını kaybetti

Times’a konuşan İngiliz yetkili, "İster içten yanmalı motorun icadı, ister Sanayi Devrimi olsun, gördüğümüz diğer tüm devrimlerden çok daha hızlı ve çok daha kapsamlı" diye ekledi. 

‘DEVLETLER HIZLI KARAR ALMAK İÇİN KULLANACAK’

Dowden ayrıca, yapay zekanın üretkenliği hızlandırabileceğini ve işlerin sıkıcı yönlerini gerçekleştirebileceğini söyledi ve hükümetler tarafından gelecekte daha hızlı karar alınmasına izin vereceğini bildirerek "Yapay zekanın şu anda gerçekten iyi yaptığı şey, farklı yerlerdeki veri kümelerinden büyük miktarda bilgi alması ve karar verebileceğiniz bir noktaya gelmenizi sağlamasıdır" dedi. 

‘SİBER SALDIRLARA DİKKAT’

Yapay zekanın siber saldırılarla tehlikeli hale gelebileceğine dikkat çeken Dowden, "Yapay zeka ile hacklemeyi kısayoldan yapabilirsiniz. Yıkıcı şeyler yapma yeteneğiyle bunları yapmanıza yardımcı olması için yapay zekayı kullanabilirsiniz. Bunları abartmamaya dikkat etmeliyiz ve bunu kanıtlara dayalı olarak yapmalıyız, ancak burada ele alınması gereken bir risk var" dedi. 

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER