İçişleri Bakan Yardımcısı Mecid Mirahmedi, "İstihbarat teşkilatlarının istihbarat ve araştırmalarına dayanarak, beş ilde çok sayıda kişi tutuklandı ve ilgili teşkilatlar kapsamlı bir soruşturma yürütüyor" derken, gözaltına alınanların kimliğini açıklanmadı. 

Meksika’da korkunç yangın: Göçmen merkezinde onlarca kişi hayatını kaybetti Meksika’da korkunç yangın: Göçmen merkezinde onlarca kişi hayatını kaybetti

NEFES DARLIĞINDAN MİDE BULANTISINA KADAR

Kasım ayının sonundan bu yana İran'daki çok sayıda okul zehirlenmelerden etkilendi ve öğrenciler, okul binalarında "hoş olmayan" kokular olduğunu bildirdikten sonra nefes darlığından mide bulantısına ve baş dönmesine kadar değişen semptomlar yaşadı. Bazıları hastanede tedavi altına alındı.

Parlamentonun Araştırma Komitesi Üyesi Mohammad-Hassan Asafari, ISNA haber ajansına verdiği demeçte, "Yirmi beş bölgeden yaklaşık 230 okul etkilendi ve 5 binden fazla kız ve erkek öğrenci zehirlendi. Zehirlenmelerin türü ve nedeninin tespiti için çeşitli testler yapılıyor. Şu ana kadar kullanılan zehrin türü hakkında kesin bir bilgi elde edilemedi" dedi. 

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER