İslamcı yapısıyla bilinen Anadolu Gençlik Derneği’nin İsrail protestosunda AK Parti’yi küplere bindiren slogan atıldı. Söz konusu protestoya AK Parti’den tepki geldi.

Geçen günlerde İstanbul'daki Dışişleri Bakanlığı temsilciliği önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, İsrail'in yanı sıra AK Parti iktidarını da protesto etmişti.

"KATİL İSRAİL, İŞBİRLİKÇİ AKP"

İsrail'in Filistin'de on binlerce insanın ölümüne yol açan saldırıları karşısında Türkiye'nin herhangi bir yaptırım uygulamamasına ve özellikle ticari ilişkilerin devam etmesine tepki gösteren gruptan "Katil İsrail, işbirlikçi AKP" sloganları yükselmişti

Bu anları gösteren bir video da, islamcı çevrelere yakın sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Ancak eylemde atılan sloganlar AK Partili isimler tarafından sert tepki gördü. Bunlardan biri de AK Parti İstanbul İl Dijital Medya Koordinatörü Ömer Faruk Övenç oldu.

Daily Islamist isimli hesabın paylaştığı sözkonusu görüntüyü alıntılayan Ömer Faruk Övenç, hesabın "fonlandığını" öne sürüp şunları yazdı:

Seçil Erzan davasında yeni gelişme: Telefon konuşmalarına yeni detaylar ortaya çıktı Seçil Erzan davasında yeni gelişme: Telefon konuşmalarına yeni detaylar ortaya çıktı

"FONLANAN HESABIN DERDİ FİLİSTİN DEĞİL"

"Ne bu fonlanan hesabın ne de PR’nı yaptıkları Bakanlık önündeki grubun gerçek derdi Filistin değil. Bunlar sadece Filistin üzerinden Erdoğan ile hesaplaşmanın peşine düşen, Gazze’de yaşanan acıları kendi siyasi kavgalarına meze eden düşük ve acınası insanlar. Bunları iyi tanıyın…"

DİNCİ YENİ AKİT: EYLEMİNİZ BATSIN

İktidara yakın Yeni Akit gazetesinin sosyal medya hesabında da grubun protestosu "Eyleminiz batsın" denilerek hedef alındı.