Üniversitede kayıt skandalı: Yabancı uyruklu öğrencilerin puanları değiştirilerek tıp fakültesine kaydedilmiş Üniversitede kayıt skandalı: Yabancı uyruklu öğrencilerin puanları değiştirilerek tıp fakültesine kaydedilmiş

Isparta Valiliği, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını ve valilik tarafından başlatılan idari incelemenin devam ettiğini bildirdi.

Öğrenciler, akşam yemeğinden sonra mide bulantısı, karın ağrısı, ishal gibi şikayetlerle hastaneye başvurdu. Öğrenciler acil servislerde tedavi edilerek taburcu edildi.

VALİLİK AÇIKLADI: 117 ÖĞRENCİ HASTANEYE BAŞVURDU

DHA'da yer alan habere göre, ​Isparta Valiliği, yaptığı açıklamada, Bediüzzaman Said Nursi Yurdu A, B, C ve D bloklarda kalan öğrencilerden mide bulantısı, karın ağrısı, ishal gibi şikayetlerle Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Isparta Şehir Hastanesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne toplam 117 öğrencinin başvurduğu kaydedildi.

Hastanelere başvuran öğrencilerin tamamının acil servislerde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilerek yurtlarına gönderildiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Hastane acil servis hekimlerinden alınan bilgilere göre durumu ciddi olan ve yatarak tedavi gören öğrencimiz bulunmamaktadır. Hastanelere müracaat eden öğrencilerimiz şikayetlerine sebebiyet veren sağlık sorunlarının 11 Kasım tarihinde yedikleri akşam yemeğindeki gıdalardan kaynaklanmış olabileceğini ifade etmişlerdir. Bediüzzaman Said Nursi Yurdu yemekhanesinde toplam 1231 öğrencinin akşam yemeği yediği tespit edilmiştir. Bahse konu yemekte öğrencilere verilen gıda numuneleri ve su numuneleri Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerekli incelemeler yapılmak üzere teslim alınmıştır. Konu ile ilgili olarak; Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup valiliğimiz tarafından başlatılan idari inceleme devam etmektedir" denildi.