İran'da "ahlak polisi" tarafından öldürülen Mahsa Amini'nin ölüm yıl dönümü için İstanbul Beyazıt'ta yapılması planlanan anma törenine İstanbul Valiliği izin vermedi.

İran'da ahlak polisi tarafından geçtiğimiz sene 16 Eylül’de öldürülen Mahsa Amini'nin ölüm yıl dönümü için kadınların Beyazıt meydanında anma düzenlemesine İstanbul Valiliği izin vermedi.

Gazeteci Savaş Porgham’ın aktardığına göre valiliğin hukuk işleri şube müdürlüğü, 16 Eylül’de düzenlenmesi planlanan anmaya izin vermeyeceğini bildirdi. Dilekçeye verilen yanıtta, "Bahse konu etkinliğin düzenlenmesi uygun görülmemiştir" denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Nahçıvan'a gidecek Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Nahçıvan'a gidecek

KADIKÖY'DE AÇIKLAMA DÜZENLENECEK

Kadınlar, Mahsa Amini için 16 Eylül Cumartesi günü saat 17'de Kadıköy'de Beşiktaş İskelesi önünde bir araya gelecek. Yapılan çağrıda "Mahsa Jîna Amini için her yerde özgürlüğü örüyoruz. 16 Eylül 2022 yılında Mahsa Jîna Amini İran’da baş örtüsünü düzgün takmadığı gerekçe gösterilerek molla rejiminin 'ahlak polisi' tarafından öldürüldü. Dünyanın her yerinde özgürlük mücadelemize devam edeceğiz.16 Eylül'de sokaklardayız!" denildi.