İstiklal Caddesi'ne TNT türü patlayıcı bırakarak kaçan kadının yakalanması için olay yerine geliş gidiş güzergâhlarını gören 1200 güvenlik kamerası incelendi. Ekipler, kadının taksi ile olay yerinden ayrılarak Esenler Kazım Karabekir Mahallesi 1045 Sokak üzerinde bulunan bir iş yerine gittiğini tespit etti. Konfeksiyon atölyesi olarak kullanılan iş yerine gece geç saatlerde operasyon düzenlendi. Suriye uyruklu Ahlam Albashır'ın Küçükçekmece'de bir evde olduğu bilgisine ulaşılmasının ardından yakalandı.

taksımdekı patlamanın suphelısı kadını anlattılar foto

'UFAK BİR ÇOCUKLA GEÇTİ'

Bir mahalle sakini, "Esenler'de bir yıldır oturuyordu, Suriyelilerin iş yerinde çalışıyordu. Benden 2-3 defa alışverişte bulundu" dedi. Mahalle esnafı Nazik Demir ise "Şahsen tanımıyorum, arada buradan geçerken görüyordum. Cadde üzerinde görüyordum, hatta dün 13.00-13.30 sıralarında gördüm. Dükkanın önünden ufak bir çocukla geçti" dedi.

Bir başka mahalle sakini, Ahlam Albashır'ın zaman zaman markete gelerek alışveriş yaptığını ifade etti. 

'OLAYDAN 1 SAAT SONRA İNTİKAL ETTİLER'

Ne kadar kaldı polisler burada sorusunun üzerine mahalle esnafı: "Olaydan hemen hemen 1 saat sonra intikal ettiler ve yarım saat önce buradan ayrıldılar" dedi.

'SİMA OLARAK TANIYORUM'

Mahalle sakini şunları aktardı:

"Esenler'de bir yıldır oturuyordu, Suriyelilerin iş yerinde çalışıyordu. Benden 2-3 defa alışverişte bulundu. 2 gün önce alışveriş yaptı. Sima olarak tanıyorum"

'DÜN GÖRMÜŞTÜM'

Kazımkarabekir Mahalle esnafı Nazik Demir ise, "Şahsen tanımıyorum, arada buradan geçerken görüyordum. Cadde üzerinde görüyordum, hatta dünde 13.00-13.30 sıralarında gördüm. Dükkanın önünden ufak bir çocukla geçti. Hiç diyaloğum olmadı. Günübirlik görüyorduk. 20-25 gündür buralarda görünmeye başladı. Daha önce görmüyorduk. Dünde gayet sakindi, yanında ufak bir çocuk vardı. Önünde yürüyordu. Beraber geçtiler" dedi.(DHA)