13 Kasım'da İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin ölümüne, 81 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırının faillerden biri olan Ahlam Albashır’ın polis sorgusu sürüyor. 

Terör eylemiyle bağlantılı olan ve Suriye’nin Azez kentinde yakalanan Hüsam A.’nın işlemleri devam ediyor.

'ÖRGÜT BENİ İÇİNE ÇEKMEYE ÇALIŞTI'

Saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashır, PKK/YPG örgütüne nasıl dahil olduğunu ve eylem günü yaşananlara kadar bütün detayları anlattı. Ayrıca Albashır, örgüt ile tanışmasının ise bir erkek vasıtasıyla olduğunu aktardı.

Albashır, şu ifadeleri kullandı:

SEVGİLİ DETAYI'

“YPG ile tanışmam 2017 yılında Münbiç’te oldu. YPG üyesi olduğunu öğrendiğim Ahmed A. isimli bir erkekle tanıştım. Ahmed A. ile sevgili oldum. Sonra Ahmed, Cerablus’a gitti arkasından da ben gittim. Burada örgüt beni içine çekmeye çalıştı, görevler teklif etti. Bir süre sonra Ahmed A.’nın izini kaybettim ama örgütle ilişkim kesilmedi. Onlar da beni bırakmadı.”

ıstıklalde-teror-saldırısı-foto

İKİ KİŞİ SERBEST 48 KİŞİ ADLİYEDE

Sarıyer'de köpeği boğmaya çalışan saldırgan hakkında yeni gelişme Sarıyer'de köpeği boğmaya çalışan saldırgan hakkında yeni gelişme

Polis, Ahlam Albashır’la birlikte saldırıya karıştığı tespit edilen 50 kişiyi daha gözaltına alındı. İki kişi emniyetteki ifadelerinin ardından serbest kalırken Albashır’in de aralarında bulunduğu 48 kişi bu sabah adliyeye sevk edildi.

Polemik Haber