İstanbul Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım'da meydana gelen terör saldırısında 6 kişi hayatını kaybederken 81 kişi de yaralandı.

Bombalı saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashir'in saldırıyı nasıl gerçekleştirdiğine dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Saat 15.17'de Taksim Meydanı'nda yürüyen ve İstiklal Caddesi'ne giriş yapan Ahlam Albashır, saat 15.30'da İstiklal Caddesi'nde patlamanın yaşandığı banka oturdu. 40 dakika boyunca bankta oturarak vakit geçirdi.

Kadıköy’de sokak hayvanları için eylem Kadıköy’de sokak hayvanları için eylem

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah'ın haberine göre, Ahlam Albashır ile birlikte hareket eden bir örgüt üyesi, Albashir'ın bankta otururken fotoğraflarını çekti ve hemen Albashır ile firari Bilal Hassan'ın İstanbul'a gelişini sağlayan ve Ayn El Arab'tan saldırının talimatını veren "Hacı" kod adlı kişiye gönderdi.

taksımdekı patlamanın suphelısı kadını anlattılar foto

ALBASHIR: TALİMAT GELİNCE BIRAKTIM'

Ahlam Albashır talimatı bekledi. Fotoğrafları inceleyen "Hacı" kod adlı PKK'nin sözde sorumlusu talimatı verince Albashir bombayı banka bıraktı ve kaçtı.

Resmi ifadesine bugün başlanması planlanan ve yakalandıktan sonra kendisiyle alınan ilk ifadesinde yaşananları bu şekilde anlatan Ahlam Albashır'ın "Talimat gelince bombayı bırakıp kaçtım" dediği iddia edildi.