İddiaları gündeme taşıyan Sözcü yazarı İsmail Saymaz, İYİ Parti'de istifaların süreceğini, istifaların altında ise yerel seçimde ittifak yapmama ve milletvekillerinden adaylık kayıt dışı para alındığı iddialarının olduğunu belirtti.

Saymaz, "İddiaların odağında, milletvekili adaylarından birer milyon TL alındığı söylentisi var. İYİ Parti'de sular durulmayacak, öyle görünüyor. Bir istifa dalgası kıyıya vurabilir” diye yazdı.

İYİ Parti’de sabit telefonların da dinlendiği ileri sürüldüğünü aktaran Saymaz, Ümit Dikbayır ve Ankara Milletvekili Adnan Beker'in Akşener ile arasına soğukluk girdiğini ve partiden uzaklaştıklarını söyleyerek "Akşener'in adı geçenleri kastederek 'Defolup gitsinler!' dediği iddia ediliyor" diye yazdı. 

Geçen hafta Ümit Dikbayır'ın Akşener tarafından ‘banka hesaplarını inceletmek ve belediyelerle maddi ilişki kurmak'la itham edildiğini yazan Saymaz, Dikbayır’ın bu yazıdan sonra suçlamaların araştırılması için İYİ Parti'nin TBMM Grubu'na ve Disiplin Kurulu'na dilekçe verdiğini aktardı. Saymaz, “Dikbayır, gelecek haftaya kadar bekleyeceğini, gelişme olmadığı takdirde savcılığa başvurarak, iddiaların incelenmesini isteyeceğini ve dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM'ye dilekçe vereceğini ifade ediyor” dedi.

'İNTİKAM DUYGUSUYLA PARTİ YÖNETİLEBİLİR Mİ?'

Saymaz, Dikbayır’ın kendisine yaptığı açıklamalarını ise şöyle aktardı:

“Parti dedikoduyla ve iftirayla yönetilir mi? İntikam duygusuyla parti yönetiyorlar. Benim alnım açık, başım dik. Akşener iddialara inanmış. Nasıl inandığını ben de anlamıyorum.

Özgür Özel'den Muharrem İnce açıklaması: 'Belediye Başkanı ol' denmez Özgür Özel'den Muharrem İnce açıklaması: 'Belediye Başkanı ol' denmez

“Biz Yavaş ve İmamoğlu'nu cumhurbaşkanı yardımcısı olarak çıkardık. ‘İstanbul ve Ankara başarılı' dedik. Şimdi nasıl anlatacağız? Dört sene Yavaş'ın yaptıklarını anlattım Sakarya'da. Nasıl olacak? Doğru bulmuyorum. Kararı illere bırakabilirdik. İller aralarında anlaşırdı. Hırsla, intikam duygusuyla, sinirle parti yönetilir mi? Yazık günah! Soruyorum: Ankara, İstanbul… Bu belediyeler Millet İttifakı'nda olmasa 29 Ekim böyle kutlanabilir miydi?”