İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in dün yaptığı Altılı Masa ve Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarının ardından İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, 6 Mart'ta gerçekleşecek toplantıya dair konuştu.

Habertürk'te konuşan Erhan Usta, Akşener'in kararına ilişkin şunları söyledi:

”Akşener masayı dağıttı yorumları yapılıyor. Akşener, masadan kaldırılmak istendi. ‘Beş genel başkanın imzasıyla karar alınabilir’ şeklindeki yaklaşım masanın ruhuna aykırı. Bu uygulama bugüne kadarkilere aykırıydı. Bugüne kadar mutabakat yerine ‘çoğunlukla karar alınabilir gibi uygulama olmadı."

'BU İLKELERE UYULMAZSA YAPILACAK BİR ŞEY YOK'

6 Mart'ta gerçekleşmesi planlanan toplantıya ilişkin konuşan Usta, "Onunla ilgili karar almış değiliz. Milletvekillerimiz 2 Mart'ta görüşlerini ifade etti, 3 Mart'ta GİB toplantısı yapıldı. Bundan sonraki atılacak adımlar, toplantılarla değerlendirilecektir. Bence kapı hala açık. Altılı Masa çalışma ilkelerine dönecek olursa, tam bir mutabakatla isim nasıl kabul edildiyse, ilkelerimizde değişiklik olmayacak denilirse devam eder. Ama bu ilkelere uyulmazsa yapılacak pek bir şey yok" dedi.

AFAD'dan 'şüpheli' yangınla ilgili açıklama AFAD'dan 'şüpheli' yangınla ilgili açıklama

Habertürk sunucusu Kübra Par'ın "İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'na katılmasına ilişkin kapılar tamamen kapalı mı" sorusuna ise Usta'dan "Elbette" yanıtı geldi.