Eski başbakan Johnson konuştu: Batı Ukrayna konusunda hata yaptı Eski başbakan Johnson konuştu: Batı Ukrayna konusunda hata yaptı

Afet yönetim ajansına göre, hafta sonu boyunca daha kar yağışı, ölü sayısını 17'ye ve yaralı sayısını 93'e çıkardı.

KAR TEMİZLEYENLERE KRİTİK UYARI

Yaralıların büyük bir kısmı, çatılardaki karı temizlemeye çalışırken düşmüş ya da çatılardan kayan kalın kar yığınlarının altında kalmıştı. Belediye yetkilileri, vatandaşları kar temizlerken dikkatli olmaları ve yalnız çalışmamaları konusunda uyardı.

Afet yönetim dairesi, 70'li yaşlarındaki bir kadının, Tokyo'nun yaklaşık 300 kilometre mesafede bulunan Yamagata vilayetinin Nagai şehrinde aniden üzerine düşen kar yığınının altında ölü bulunduğunu söyledi. 

ÜÇ KAT DAHA FAZLA YAĞIŞ

Japonya'nın birçok bölgesi, normal dönemlerde ortalama kar yağışının üç kat fazlasını bildirdi. Ekonomi ve Sanayi Bakanlığı’na göre, yoğun kar yağışı Japonya'nın en kuzeyindeki bir adada bir elektrik kulesini devirdi ve Noel sabahı yaklaşık 20 bin evi elektriksiz bıraktı, ancak günün ilerleyen saatlerinde çoğu bölgede elektrik geri geldi. Japonya’nın Ulaştırma Bakanlığı’na göre, ülkenin kuzeyinde düzinelerce tren ve uçuş askıya alındı. 

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER