Osmaniyeli depremzede, evine kapı ve pencere taktıramadığı için elektrik aboneliği alamadı Osmaniyeli depremzede, evine kapı ve pencere taktıramadığı için elektrik aboneliği alamadı

Avcılar-Küçükçekmece arasındaki D100 yan 16 Nisan Salı günü sabah saatlerinde minibüs sürücüsü kaldırıma çıkarak ilerlemeye başladı. Kaldırımda hızla giden sürücü trafik kurallarını hiçe saydı. Minibüsün kaldırımda ilerlediği anlar bir motosiklet sürücüsünün kask kamerası tarafından kaydedildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaşılması üzerine harekete geçti. Polis ekipleri 34 M 5473 plakalı minibüsü A.G.’nin kullandığını belirledi. Sürücüye Karayolları Trafik Kanunu'nun Trafik yer işaretlemelerine uymamak maddesinden 690 lira, Trafik güvenliği ve düzeniyle ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak maddesinden 690 lira, Saygısızca araç kullanmak maddesinden 690 lira olmak üzere toplam 2 bin 70 lira idari para cezası kesildi. Sürücü, adli işlemler için Avcılar Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.