TV5’te yayınlanan "Gündem Türkiye" programında katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gazeteci Mustafa Yılmaz'ın sorularını yanıtladı. Millet İttifakı'nın ortak Cumhurbaşkanı adayının karar verilmesinin ardından meclis seçimleri içinde bir formul üzerinde çalıştıklarını belirtti.

'İTTİFAK İÇİ İTTİFAK'

Bu düşüncelerden birinin “ittifak içi ittifak” olarak nitelendiren Karamollaoğlu, bu konuya dair düşüncelerini katıldığı programda şu şekilde anlattı:

"İttifakın içinde bulunan partilerden özellikle yeni kurulan Gelecek ve DEVA Partisi’yle Saadet Partisi arasında bir seçim ittifakının yapılmasını önemsiyorum. Bunu parti liderlerine de aktardım. Üç parti ayrı ayrı seçime girdiğimiz zaman alacağımız oy mertebeleri anketlerde şöyle veya böyle görünüyor. En fazla 3-4 milletvekili çıkartılabiliyor. Ancak biz bir araya geldiğimiz zaman mecliste 30-40 milletvekili ile temsil edilme imkânımız var.

'130-140 MİLLETVEKİLİ ÇIKARABİLİRİZ'

Erdoğan'ın 3. kez adaylığı: Nihai kararı YSK verir Erdoğan'ın 3. kez adaylığı: Nihai kararı YSK verir

 AK Parti bir sene öncesinden beridir yüzde 15’ten fazla seçmeni kaybetti. Onlar gidecek yer aradılar, kısmen belli bir yerlere niyetlendiler ama hâlâ bu seçmenin yüzde 5 ile 7’si adres arıyor. Az önce ifade ettim bir ittifak içerisinde bir araya gelirsek 30-40 milletvekili çıkarabiliriz ama doğuracağı sinerjiyle birlikte 130-140’lara çıkarabiliriz."