Yaşamın getirdiği zorluklar her zaman iyi ve güçlü hissetmemizi sağlayamıyor olabilir. Stres ve günün yoğunluğu ile başa çıkmaya çalışırken bazen fiziksel yorgunluğa ruhsal durumun düşüklüğü de eklenebilir. Fakat, günlük hayatınıza katacağınız birkaç dokunuş, biraz pozitif düşünce ve biraz aktivite ile kendinizi iyi hissetmeniz mümkün. İçsel huzuru ve mutluluğu artırmak için uygulayabileceklerinizi derledik.

"Geleneksel tatlılar rafa kalkıyor; tercihler değişiyor" "Geleneksel tatlılar rafa kalkıyor; tercihler değişiyor"

Yeni Yerler Keşfedin

İyi hissetmediğiniz bir günde biraz olsun enerjinizi toplayıp kendinizi hiç bilmediğiniz bir semtin sokaklarında keşfe bırakabilirsiniz. Yeni bir yerde kendinizle baş başa bir çay içmek, ağaçların kokusunu içinize çekmek ve güneşin enerji dolu gücünden faydalanmak gününüzü güzelleştirebilir. İş çıkışı yürüdüğünüz yolu değiştirmek bile bazen iyi hissetmek için bir adımdır ve rutin akışınızda fark etmediğiniz güzelliklerle karşılaşmanıza yardımcı olabilir.

Kahve Rutininizi Değiştirmeye Açık Olun

Müdavimi olduğunuz kahveciye her gittiğinizde aynı kahve siparişini veriyorsanız sınırlarınızı biraz esnetmenin zamanı gelmiş olabilir. Yeni deneyimler size hiç bilmediğiniz anlar sunabilir. Farklı bir kahve, yanına daha önce denemediğiniz aromatik bir tatlı belki de çocukluğunuzdaki güzel bir anın hatırasını bugüne taşıyarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Denemeye değer…

İyi Hissettirecek Ev Rutinleri Oluşturun

Herkes bilir ki derli toplu bir zihin, derli toplu ortamlarda var olur. Yoğun bir günün ardından eve döndüğünüzde kendinize biraz alan yaratmak size içsel huzurun kapılarını açabilir. En sevdiğiniz kitabı alıp, rahatlatıcı müzikler açmak her zaman işe yarar. Bu kez belki enerji yükselten kokuların canlandırıcı etkisini de rutininize dahil etmek isteyebilirsiniz. 

Ilık Duşun Etkisine Güvenin

Zihninizi dinlendirerek başladığınız iyi hissetme yolculuğunu ılık bir duş ile taçlandırarak kendinizi huzurlu bir uykuya bırakmak da iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Atelier Rebul Bodrum Mandalinası Koleksiyonu’nun canlandırıcı etkili üyeleri duş jeli, sıvı sabun, el ve vücut losyonu ile günün her anı kendinize ve zihninize verdiğiniz değeri hatırlatabilirsiniz. Yaz gibi kokan ürünlerle şehre döndükten sonra bile klasikleşen mandalina kokusunu istediğiniz her yere götürebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme ve Egzersize Önem Verin

Bedeni olduğu kadar zihni de etkileyen sağlıklı beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını hayatınıza düzenli olarak dahil ettiğinizde günden güne kendinizi daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. Daha enerjik hissetmek, fiziksel ağrı ve sorunları en aza indirmek için her sabah sadece 15-20 dakikalık basit egzersizlerle güne başlabilirsiniz. Tüm hücrelerinizi uyandırmak için büyük bir bardak su ile “güne merhaba” diyebilirsiniz.

Olumlu Düşünmeye Odaklanın

Zaman zaman herkes zihninin kontrolünü negatif düşüncelere bırakabilir ancak bunun bir alışkanlık haline gelmemesi için yapılması gereken en önemli şey, içinizdeki gücün farkında olup aklınızdan geçenlerin bedeninizi ve ruh halinizi de etkilediğini fark ederek olumluya doğru kendinizi yönlendirmektir. Her gün iyi hissetmek için kendinize küçük motivasyon sözleri belirleyip bunları tekrarlayabilirsiniz.

Olumlu düşünme ile hayatınızı bereketlendirin: Olumlu düşünmenin faydaları

Kaynak: OGGUSTO