CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bir insanın gram onuru olsa bir dakika durmaz istifa eder" açıklamasına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, "Kaç seçim kaybettiğini unuttuğumuz, koltuğunu işgal eden Kılıçdaroğlu onursuzdur" ifadelerini kullandı.

Twitter’dan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na hakaret eden Bakan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

Onursuz olan, Kılıçdaroğlu’dur. Büyükelçilere bu cennet vatanı pazarlayan askerimize ‘kimyasal silah’ kullanıyor iftirası atanları savunan, Emniyet ve Jandarma’ya ‘cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti’ yaftası takan, PKK'nın Suriye kolu PYD’yi ‘barış elçisi' ilan eden, PKK mensuplarını sözde ‘gazeteci’ diyerek savunan, Türkiye’de terör bitiyor diye üzülen, eşkıya takımına mahkeme bastıran, 15 Temmuz’a ‘tiyatro’ diyen, kaç seçim kaybettiğini unuttuğumuz, koltuğunu işgal eden, KILIÇDAROĞLU ONURSUZDUR!

TEPKİLER GECİKMEDİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sosyal medya hesabından Soylu'ya tepki gösterdi.

Özel, "Genel Başkanımıza hadsiz ifadelerle saldıran zat, iftira ve yalanlarla dolu bir twit atmış. Dün tükürdüğün yüzü öpen, dün küfrettiğine methiyeler düzen yalan bitmeden doğru söz etmeyen bir zavallısın. İlk seçimde o koltuktan ineceksin! Hesap vereceksin!!!" ifadelerine yer verdi.

'ZAVALLISIN'

MSB açıkladı: 6 terörist sınırda yakalandı MSB açıkladı: 6 terörist sınırda yakalandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da, "Fotoroman Süleyman'a "Gram onurun varsa istifa et." dedik, o yine kendine yakışanı yapıp saldırmayı seçti. Sen Genel Başkanımıza laf söyleyecek son kişisin. Koltuk sevdalısı bir zavallısın!" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

'DEVRAN DÖNDÜĞÜNDE NASIL KURTULACAĞINA BAK'

CHP Genel Başkanı Veli Ağbaba tepkisini, "Genel Başkanımıza sosyal medyadan hakaret eden Fotoroman, utanmadan bir de şereften onurdan söz etmiş. Sen dün hocaefendinin yancısıydın, bugün Saray'ın yancısısın. "Onur" kelimesi sana ağır gelir. Sen onu bunu bırak, bu bozuk sicille devran döndüğünde nasıl kurtulacağına bak!" ifadeleriyle dile getirdi.

Polemik Haber