CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da katıldığı Ormancılar Buluşması’ndan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında “haysiyet fukarası, “sefil” ifadelerini kullanan ve muhalefet partisi liderlerine, “Gelin vizyonlarımızı yarıştıralım, projelerimizi kapıştıralım. Hayatı boyunca hasbi siyaset tarzı, harbi insan ilişkisi ile milletimizin gönlünde yer etmiş birisi olarak söylediğim her şeydeki samimiyetimi herhalde kimse sorgulayamaz. Muhalefet liderleri de aynı delikanlılığı sergileyecekse buyurun 2023’ü demokrasi şölenine çevirelim” çağrısını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi…

KILIÇDAROĞLU'NDAN DAVET

Kılıçdaroğlu, “Böyle boş konuşmaya bırakın devam etsin, 3 Aralık'ta gelsin, vizyon nedir kendisine öğreteceğim. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın, Erdoğan’ın da endişesi olmasın. Erdoğan’ın ufku nasıl aşılırmış ben vizyon konuşmasında ona göstereceğim” diye konuştu.

celal celik tweet

'DAVA AÇACAĞIZ'

Adıyaman'da halk Karaismailoğlu'na tepki gösterdi Adıyaman'da halk Karaismailoğlu'na tepki gösterdi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, CHP liderinin talimatı üzerinde Erdoğan’a dava açacaklarını duyurdu. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Çelik, “Erdoğan’ın seviyesizce ifade ettiği ‘Haysiyet fukarası, sefil, zavallı, gafil, namert, kifayetsiz, yüzsüz' hakaret sözlerinin ve ahlak değerlerinden yoksun saldırının hesabını soracağız! Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı gereğince RTE hakkında derhal dava açacağız” dedi.

Polemik Haber