CHP'nin başörtüsüne ilişkin kanun teklifi gündemdeki yerini koruyor. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan; Eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

CHP'nin başörtüsüne ilişkin kanun teklifine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan "Gelin çözümü yasa değil, Anayasa düzeyinde sağlayalı" çağrısı geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın çağrısına yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.