Eski MHP'li Oktay Vural’dan dikkat çekici Sinan Ateş göndermesi Eski MHP'li Oktay Vural’dan dikkat çekici Sinan Ateş göndermesi

Türkiye’nin gözü kulağı Ankara’da yapılan Kılıçdaroğlu Akşener zirvesine çevrildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşener Ankara'da Ahlatlıbel Tesisleri'nde bir araya geldi. İki liderin görüşmesi 2 saat 15 dakika sürdü, görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmadı. Kılıçdaroğlu ve Akşener'in, son dönemde iki parti arasında yaşanan süreci ele alması bekleniyordu.

Mynet'in aktardığına göre, görüşmede liderler arasındaki gerginlik, cumhurbaşkanlığı adaylığı, 6’lı masada gelinen son durum, AK Parti’nin baş örtüsü teklifi de dahil bir çok konu ele alındı.

Kılıçdaroğlu, görüşmenin yapılacağı Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesisleri'ne saat 19.33'te ulaştı. Yaklaşık 10 dakika sonra Akşener de tesise giriş yaptı.

Görüşme 2 saat 15 dakika sürdü. İki lider görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapmadı.

ADAYLIK TARTIŞMASI KONUŞULDU

Görüşmede, son dönemde iki parti arasında yaşanan gerginlik konularının ele alınması bekleniyordu. Kulislerde ise iki liderin, “adaylık tartışmalarının” da gündeme geleceği beklentisi dile getiriliyordu.

KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞME ÖNCESİ KURMAYLARINI TOPLADI

Öte yandan Kılıçdaroğlu, görüşme öncesinde Merkez Yürütme Kurulu'nu (MYK) olağanüstü topladı, partide bulunan kurmaylarıyla kısa bir değerlendirme toplantısı yaptı. CHP liderinin kurmayları ile görüş alışverişinde bulunduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu, Akşener ile görüşmesi öncesinde MYK'yi olağanüstü topladı

Ahlatlıbel, altı siyasi partinin bir araya gelerek oluşturduğu ve kamuoyunda 'Altılı Masa' olarak bilinen toplantıların ilkine ev sahipliği yapmıştı. CHP'nin çağrısıyla 12 Şubat'ta toplanan muhalefet liderlerinin zirvesi beş buçuk saat sürmüştü.