Isparta'da sahneye çıkması engellenen sanatçı Melek Mosso ile birlikte aynı festivale katılacak olan Funda Arar ve Derya Uluğ, konsere çıkmama kararı aldıklarını duyurdular.

Isparta Uluslararası Gül Festivali kapsamında 3 Haziran'da düzenlenecek olan Melek Mosso konseri, Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı tarafından hedef gösterilmesinin ardından 'İslami hassasiyetler' gerekçe gösterilerek iptal edildi.

Uluslararası Gül Festivali’nde Melek Mosso yerine sahne alacak ismin Seda Sayan olduğu açıklandı.

MELEK MOSSO'YA FUNDA ARAR VE DERYA ULUĞ 'DAN DESTEK

Isparta Uluslararası Gül Festivali'nin ilk açıklanan programına göre Melek Mosso 3 Haziran, Derya Uluğ 4 Haziran, Funda Arar ise 5 Haziran’da sahneye çıkacaktı.

Şarkıcılar Funda Arar ve Derya Uluğ da yaşanan gelişmelerin ardından, Uluslararası Isparta Gül Festivali’nde sahneyi paylaşacakları Melek Mosso’nun sahneye çıkmasının engellenmesinin ardından, etkinliğe katılmayacaklarını duyurdu.

Arar, "Çok değerli Ispartalılar. 5 Haziran Pazar akşamı, konserde sizlerle beraber olamayacağız. Başka konserlerde buluşmak üzere…" ifadelerine yer verdi.

Uluğ da "Bizlerle buluşmayı bekleyen Isparta halkına sevgilerimi yolluyorum. Başka bir zamanda birlikte şarkılar söyleyeceğiz" dedi.