Ayna Grubu’nun solisti Erhan Güleryüz''den Kültür ve Turizm Bakanlığı''na tepki

Ayna''nın solistinden Kültür Bakanlığı''na tepki Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy''a tepki göstererek, "Sayın Kültür bakanım bütün müzisyenlere mesaj göndermişsin. Demişsiniz ki bir proje kapsamında bize video gönderin, biz de size para verelim. Canım Bakanım, sen bana bir video gönder ben sana 1000 lira göndereyim" dedi.

Kültür Sanat 12.12.2020, 17:30 12.12.2020, 17:30
Ayna Grubu’nun solisti Erhan Güleryüz''den Kültür ve Turizm Bakanlığı''na tepki

Ayna Grubu’nun solisti Erhan Güleryüz, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzisyenlere destek amacıyla verilecek 1000 TL’ye tepki gösterdi ve şöyle dedi: 

* Sayın Kültür bakanım. Bütün müzisyenlere, MSG, MESAM, MÜYORBİR ve diğer kurumlar üzerinden mesaj göndermişsin. Demişsiniz ki bir proje kapsamında bize video gönderin, biz de size para verelim. Dilenin demişsiniz yani. Canım Bakanım, sen bana bir video gönder ben sana 1000 lira göndereyim.

* İnsanların aç yaşadığı bir ülkede sanatı ayakta tutmaya çalışan insanları dilenci yerine koyamazsınız. Bu arada MSG, MESAM, MÜYORBİR siz nasıl temsilcisiniz. Beni dilenci yerine koyacaksınız. Ben 40 yıldır müziğe hizmet ediyorum. Atanmış bir insanın beni dilenci konumuna koymasına izin vermiyorum. Biz toplayıp para gönderelim, zaten halktan para toplamayı biliyorsunuz. Müzisyenlerin 83 milyon için canı kurban, sizler gibi değiliz biz.

AK PARTİ'YE ŞARKI YAPMIŞTI

Güleryüz'ün bu tepkisine birçok kişi destek verirken, sanatçıya geçmişini hatırlatarak tepki gösterenler de oldu. Güleryüz'ün 2015 yılında "Kiziroğlu" şarkısını AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na uyarladığı hatırlatıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Koronavirüs salgını nedeniyle sanatçılara 1000 TL yardım vereceklerini açıklamıştı.

 

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu